Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Протистояти можливій епідемії коронавірусу Україна зовсім не готова - лікарі

Протистояти можливій епідемії коронавірусу Україна зовсім не готова - лікарі

Українців не поспішають забрати з Уханя, бо в Україні немає як і де стримати потенційну небезпеку.

Урятуватися від смертельної небезпеки якнайшвидше та полетіли від Уханя якнайдалі  мріє щонайменше пів сотні українців. «Не можна виходити, як раніше, коли захотів прогулятись. Зараз все під контролем. Тільки кур’єрська доставка», - розповідає українець Іван журналістам ТСН.Тиждень.  

Поки китайська влада посилює заходи безпеки, українців годують обіцянками про евакуацію – не стримується Іван. Забрати наших  ще   кілька  тижнів тому був готовий Париж, але французи додому полетіли, а українці  -  ні. «Так склалось, що Україна сама взяла дозвіл і тому сказали, що немає сенсу забирати людей до Франції», - додає юнак.

Повернути додому своїх Київ мав ще  минулого вівторка.  Вже готували  пасажирський літак, але…. «Прокидаємося о 8-мій ранку, а нам пишуть , що по якихось технічних причинах евакуації сьогодні не буде», - розповідають українці з Уханю.

Пояснили, що вивчають міжнародний досвід. «Щойно будемо на 100 відсотків переконані, що це не створює ризиків для місцевого населення і інфекція не буде поширена – ми відразу проведемо евакуацію», - заявив прем’єр Гончарук.

Наступна спроба 13 лютого і о п’ятій ранку по українців знову мав вилетіти літак, але і його скасували начебто через відмову перевізника. «SkyUp готовий.  Чекаємо команди від МОЗ. Буде команда – ми злітаємо», - заявили в авіакомпанії.

«Ми привозимо українців! Ми максимально готуємо всі умови, щоб безпечно їх тут розмістити. Дати комфортні умови. У вівторок вилетить літак», - обіцяє очільниця МОЗ.

Але про цю дату  українцям у Піднебесній повідомляти чомусь не поспішають…"Уже дня три від посольства немає інформації, чи буде евакуація. Але в Інтернеті є, що 18 нас заберуть, ми на це дуже сильно сподіваємося", - каже Іван.

 Забрати  з охопленого вірусом Уханя мають лише здорових. Й на два тижні обов’язково в ізолятор. «Спочатку китайська влада перевірить чи вони здорові й тільки потім випустити. Потім українська бригада також їх перевірить, а для нас задача основна  - знайти приміщення, які є епідеміологічно безпечними», - каже міністерка.

Відео На евакуацію українців з Китаю Кабмін виділив 4,5 мільйона гривень

Десятки українців з охопленого епідемією Уханя обіцяють забрати вже наступного тижня. 19 лютого вони мають повернутись додому, перед вильотом усі пройдуть медогляд. На евакуацію українців з Китаю Кабмін виділив 4,5 мільйона гривень. Більше про коронавірус

На евакуацію українців з Китаю Кабмін виділив 4,5 мільйона гривень

Поки що наші не можуть з Піднебесної дістатися додому. З Китаю до Житомира почали повертатися  будівельники.  Їх має прилетіти з чотири десятки. Перший китаєць без проблем уже дістався  України. «Якщо поширення вже  пішло цього збудника  – то воно буде. Інша справа ,чи ми готові тут діагностувати, лікувати?», - кажуть в українських лабораторіях.

На це питання відповідь мали б  дати в Міністерстві охорони здоров’я  та Центрі громадського здоров’я. Бо саме вони  (після ліквідації санітарно-епідеміологічної служби)  ключові ланки в державній піраміді захисту від епідемічних інфекцій. Та чи існує ця піраміда насправді?

Журналісти ТСН.Тиждень вирішили пройтись по всіх ключових точках, аби зрозуміти, чи існує в державі система біологічного захисту. І це виявилось вкрай непросто. «У нас велика медична колегія сьогодні.  У нас не тільки коронавірус в Україні. У нас з 1 квітня запускається медична реформа. Фізично жодного спікера витягнути не можу», - заявили у МОЗ.

Далі був Центр громадського здоров’я з питанням, чи є в нас спецзагони та спеціалісти для боротьби з біологічною атакою, що загрожує світу. «Спікера немає для вас. У штабі всі готуються до евакуації. Ви можете відкрити рекомендації ВООЗ і почитати. Там усе це написано», - заявили у відомстві.   

Раніше цивільним захистом населення займалися  війська цивільної оборони. Нині -  це функція ДСНС.  Чи знають там, як бути у разі виникнення епідемії? «ДСНС не бореться з коронавірусом. Це питання до Міністерства охорони здоров'я! Коли будуть завдання покладені на ДСНС, тоді ДСНС буде відпрацьовувати ці питання. Поки що цих завдань немає. Тому говорити ні про що», - заявили у рятувальників.

Не маємо ми й власних тест-систем, що дозволять вірус виявляти. Лише три десятки закордонних. Надія була на відомого генетика Олександра Коляду. І на його приватну лабораторію, де запевнили, що тест розроблений і навіть зареєстрований.  

А от у  Інституті епідеміології  та  вірусних інфекцій над тестами не те що не працювали, а прямо визнали - профільна наукова установа держави  зробити щось подібне просто  не здатна. «Для цього потрібно специфічне обладнання, синтезатор генів … Держава в нас не вкладає  гроші, фінансує держава лише зарплату. Синтезувати й тест-системи отримувати у нас не має на чому», - заявили в Інституті.

Більше того, таку світову біологічну загрозу давно передбачили. Україна ще кілька років тому мала створити спеціальний добре захищений шпиталь для хворих на важкі та маловідомі інфекції, такі як коронавірус. Та найгірше два роки тому була  створена нова стратегія біобезпеки країни і на думку фахівців - повністю помилкова. «Була прийнята стратегія розвитку системи біобезпеки в Україні, але, на жаль, стратегія не є такою, яку можна застосовувати зараз», - заявляє  директорка Інституту епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л.В. Громашевського НАМН України Вікторія Задорожна.

Відео "Сніданок" поспілкувався з українкою, що перебуває в Ухані і чекає на евакуацію

Евакуація відкладається на невизначений термін – таку невтішну новину отримали пів сотні українців, які перебувають у китайському Ухані, де зараз лютує коронавірус. Хоч літак вже може забрати наших співгромадян,  Україна ще не готова їх прийняти. "Сніданку" вдалося розшукати українку, яка вже третій тиждень чекає порятунку, і ось що вона нам розповіла.    

"Сніданок" поспілкувався з українкою, що перебуває в Ухані і чекає на евакуацію

Хто і як рятуватиме українців  від вірусу зараз - вирішує спеціальний штаб. Його очолив  прем’єр. Прописали національний план протиепідемічних заходів. Визначилися, де лікуватимуть хворих на коронавірус.  На всю країну  в інфекційних лікарнях 5 з половиною тисяч  ліжок   та  лише пів сотні апаратів штучної вентиляції легенів.  А саме відмова легень і вбиває людей. «Пацієнт з коронавірусною інфекцією госпіталізується  окремим входом прямо зі швидкої. При вході  персонал отримує засоби персонального захисту, комплекти протиепідемічні, респіратори. Бокс укомплектовано портативною апаратурою, портативний кардіограф, портативний УЗД апарат, портативна рентгенстійка і в кожному боксі в нас дихальна апаратура», - показують у столичній лікарні.  

Щоправда, таких реанімаційних боксів тут усього шість. «По готовності до боротьби з короновірусом ми займаємо 98 місце в світі із 130 країн – це говорить, що ми не готові», - заявляє лікар Шипко.

На території санітарно-епідеміологічного управління схоже, що підготувались.  «Піжама  під низом, далі лабораторне взуття, потім бахіли, потім іде халат, рукавички, нарукавники і шапочка, зверху шолом, респіратор та окуляри. Ми  маємо максимально захистити людей, щоб не було ні аерозольного, ні  контактного шляху зараження», - кажуть військові медики.

Мають  центри по всій країні та чіткий план роботи з хворими. «Вірусологи, ентомологи, мікробіологи. У нас є всі фахові спеціальності, ми знаємо хто ,яким чином, пункт призначення, ми знаємо, які групи в кладсводити, які фахівці, які засоби захисту будете використовувати», - додає військовий.  

Та от рятувати новостворене командування медичних сил може лише військових, цивільні – не їхня компетенція.

В районі елітної Кончі–Заспи під Києвом,  живуть головно  заможні українці. У  тутешній  санаторій Проліски хотіли привезти українців з Уханя та ізолювати на два тижні. Та щойно про наміри столичної влади дізналися  місцеві депутати  зчинили ґвалт та терміново зібралися на позачергову сесію, бо не хочуть, щоб українців з Китаю на карантин привезли до них. Кажуть, умов для карантину жодних. Попросили і президента, і Кабмін нікого з Уханя  у них не селити.  За своє стоятимуть горою.  «Запам’ятайте одне!  Буде 100 чоловік і будете летіть через паркан», - погрожують місцеві.

Подібний депутатський бунт сьогодні і на Львівщині у селищі  Шкло, де начебто був передбачений альтернативний карантинний пункт.

І на жаль ці протести проти повернення своїх же - ще одна ознака неготовності держави до світової пандемії. «Страшно. Поки здорові, але страшно, що буде далі...  Ми зібрали речі і дивимось як інші країни за кілька днів забрали своїх людей. Дуже сильно образливо», - каже Анастасія, яка чекає на евакуацію.

На  жаль питання: прийде  до нас коронавірус чи омине - вже не існує. Є лише одне питання: коли?

Відео Українців з Уханя обіцяють евакуювати 18 лютого: чому дату повернення постійно переносять

Українські чиновники обіцяють забрати українців із ізольованого Уханя 18 лютого, у вівторок. ТСН.Тиждень з’ясував, чому так довго в Україні готуються прийняти потенційно заражений літак. Бо протистояти можливій епідемії - країна не готова. То де можна шукати захисту від хвороби та чому бунтують там, де евакуйованих людей хочуть поселити на карантин, – дивіться далі. Більше про коронавірус

Українців з Уханя обіцяють евакуювати 18 лютого: чому дату повернення постійно переносять

Залиште свій коментар

Вибір редакції