Путін хоче референдум, щоб заштовхати Донбас до України як автономію - "Интерфакс"

Дата публікації
Перегляди
6770
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Путін хоче референдум, щоб заштовхати Донбас до України як автономію - "Интерфакс"

Фото: Reuters

На референдумі російської версії буде порушено лише питання статусу Донбасу в складі України.

Путінська версія проведення референдуму на Донбасі порушуватиме питання винятково статусу регіону в складі України.

Про це розповіло власне джерело агентству "Интерфакс".

"Пропозиція провести референдум про автономію Донбасу в складі України має під собою підстави. Такого роду механізми обговорюються на рівні ідеї, з тим щоб в подальшому, можливо, реалізувати їх за сприяння всіх учасників (мінського) процесу. Ці механізми є законними, не містять в собі порушень міжнародного права", - розповіло джерело.

Воно також зауважило, що в жодному випадку не йдеться про застосування "кримського сценарію", тобто референдуму про відокремлення від України.

"Йдеться про те, щоб жителі Донбасу законним способом могли в правовому полі висловитися щодо надання окремим районам автономії в складі України, щоб Київ надав регіону відповідні політичні права", - підкреслило джерело.

У лавах бойовиків "Л/ДНР" про цю ініціативу від Путіна чують вперше і заявляють про "прихильність" мінським домовленостям.

"Питання про референдум поки не обговорювалося і не виносилося на порядок денний жодної із зустрічей", - розповів агентству один із членів "ради міністрів ЛНР".

Раніше агентство Bloomberg з посиланням на власні джерела повідомило, що президент Росії Володимир Путін розповів російським дипломатам, що він запропонував президентові США Дональду Трампу провести референдум на Донбасі. Пропозиція Путіна полягає у проведенні референдуму на окупованих територіях Донбасу під міжнародним патронатом, під час якого місцеві мешканці мають висловитися щодо статусу цих територій. Трамп попросив Путіна не обговорювати цю ідею під час прес-конференції після гельсінської зустрічі, щоб дати йому час її обдумати.

Путін попросив Трампа більше тиснути на Україну

Путін попросив Трампа більше тиснути на Україну

 

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
6770
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація