Рада підтримала декриміналізацію, але без статті Тимошенко

Стаття 365, за якою екс-прем'єра посадили на 7 років, залишилась у Кримінальному кодексі без змін

Верховна Рада України прийняла президентський закон про декриміналізацію відповідальності за економічні правопорушення.

При цьому більшість відмовилася внести в документ поправки щодо декриміналізації статті 365, за якою засуджено екс-прем'єра Юлію Тимошенко.

За закон про гуманізацію відповідальності за правопорушення у сфері господарської діяльності N9221 в цілому проголосувало 268 народних депутатів, пише ЛігаБізнесІнформ.

При розгляді документа в другому читанні депутати не підтримали враховану комітетом з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності поправку, яка доповнювала назву законопроекту словами "правопорушення у сфері службової діяльності". При переголосуванні в сесійній залі за поправку проголосувало 160 народних депутатів.

Крім того, депутати не підтримали низку поправок до проекту, що стосуються декриміналізації статті 365 Кримінального кодексу, за якою екс-прем'єр Юлія Тимошенко засуджена до семи років позбавлення волі. Більшість не підтримала поправку, якою пропонувалося вилучити статтю 365 в чинній редакції з Кримінального кодексу. А поправка N192 народного депутата Юрія Кармазіна набрала всього 14 голосів при 226 необхідних.

Не підтримали депутати і поправки, якими вносяться зміни до Кримінально-процесуального кодексу у зв'язку з вилученням статті 365 з Кримінального кодексу.

Крім цього, депутати не підтримали поправку, яка врахована комітетом, якою пропонувалося внести зміни в заключні положення законопроекту. Згідно з поправкою, вироки по кримінальних справах, покарання за якими усувається цим законом, скасовуються судами в п'ятиденний термін, якщо такі вироки ще не вступили в законну силу. Також передбачалося, що особи, щодо яких такі вироки винесені, негайно звільняються з-під варти. При переголосуванні поправки в залі її підтримали шість народних депутатів при 226 необхідних.

Раніше у Верховній раді забракло голосів для декриміналізації статті, за якою засудили Юлію Тимошенко. За дану поправку проголосували лише 147 із 438 народних депутатів, зареєстрованих у сесійній залі.

14 листопада глава депутатської фракції "Реформи заради майбутнього" Ігор Рибаков заявив, що фракція не готова підтримати декриміналізацію статті, за якою засуджено екс-прем'єра Юлію Тимошенко. За його словами, позбавлення кримінальної відповідальності чиновників за перевищення влади або службових повноважень сприятиме зростанню корупції.

Раніше фракція Партії регіонів заявила, що виступає проти декриміналізації статті вироку колишнього прем'єр-міністра Юлії Тимошенко.

Нагадаємо, погоджувальна рада ВР підтримала розгляд парламентом у другому читанні законопроекту №9221 про декриміналізацію економічних злочинів на засіданні у вівторок, 15 листопада.

 Читайте також:

Регіонали не голосуватимуть за звільнення Тимошенко

Юлія Тимошенко: 100 днів за ґратами

Литвин: на декриміналізацію "статті Тимошенко" не вистачає голосів

Лікарі не в змозі поставити точний діагноз Тимошенко

Бютівці бояться, що Тимошенко фізично знищать

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: