Рада проголосувала за розподіл України на нові райони

Автор
Роман БойкоРоман Бойко
Дата публікації
Перегляди
10к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Рада проголосувала за розподіл України на нові райони

Фото: УНІАН

В Україні буде 138 районів.

Верховна Рада України на засіданні 17 липня підтримала проєкт постанови № 3650 про ліквідацію 490 нинішніх районів і створення замість них 138 нових.

Рішення підтримали 238 народних депутатів.

Постанову ухвалили з доповненням списку районів, які запропонував уряд, утворивши у Вінницькій області Жмеринський район, у Дніпропетровській - Синельниківський район, у Закарпатській - Рахівській район, у Івано-Франківській - Верховинський район, у Київській - Вишгородський район, в Одеській - Березівський район, у Херсонській - Бериславський і Скадовський райони, у Чернігівській - Корюківський район. 

За два дні до цього, 15 липня, Верховна Рада на прохання фракції "Слуга народу" зняла з розгляду проєкт постанови про скорочення кількості районів в Україні.

Нагадаємо,

  • 12 червня Кабінет міністрів відправив до Ради проєкт закону про формат майбутніх районів. Їхню кількість в Україні хочуть скоротити з 490 до 129. Переважно у нових районах має проживати не менше 150 тисяч людей - це європейський стандарт.
  • Зараз серед наявних районів існує велика диспропорція, яку хочуть виправити, аби утворення відповідали сучасним вимогам для організації ефективної місцевої влади.
  • Приміром, найменший район в Україні за кількістю населення – Поліський у Київській області. Там проживає 5622 людей. Водночас найбільший – Харківський, там живе понад 182 тисячі людей.

Перекроєна країна: що зміниться внаслідок нового районування України  

Перекроєна країна: що зміниться внаслідок нового районування України  

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Рішення Верховної Ради
Дата публікації
Перегляди
10к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація