Резервуар інфекцій для Європи: в Україні зросла захворюваність на туберкульоз

З посиленням міграції населення через військові дії ситуація з виявленням та лікуванням туберкульозу опинилася на межі критичної.

За останній рік в Україні захворюваність на туберкульоз зросла на 8%.

Про це розповіла заступник міністра охорони здоров'я Оксана Сивак, - пише Укрінформ.

"У порівнянні з 2015 роком ми вже маємо зростання на 8%. Фактори можуть бути різні. Одним з них є соціально-економічна криза, яка поглибилася через військовий конфлікт на сході країни", - сказала Сивак.

Тільки в східних регіонах країни до початку бойових дій проживало 15% виявлених та взятих на облік хворих на туберкульоз. З посиленням міграції населення через військові дії ситуація з виявленням та лікуванням туберкульозу опинилася на межі критичної.

За словами Сивак, 75% тих, хто вперше захворів на туберкульоз, - представники незахищених верств населення, 58,4 % з них - безробітні особи працездатного віку, 5% - особи без постійного місця проживання, 1% - особи, які повернулись з місць позбавлення волі. Серед уперше зареєстрованих хворих на туберкульоз 12,1 % становили хворі, які зловживають алкоголем, та 7% - споживачі ін'єкційних наркотиків.

Крім того, за останні роки, в Україні зростає захворюваність на мультирезистентні форми туберкульозу (стійкі форми до медпрепаратів - ред). З 2009 року кількість виявлених хворих із мультирезистентим туберкульозом зросла більше ніж вдвічі: з 3 482 осіб до 8440 у 2015 році.

В 2014 році Україна увійшла до пятірки країн із найбільшим тягарем мультирезистентного туберкульозу.

"Це є загрозою для сусідніх країн європейського регіону, і така напружена ситуація з туберкульозом може бути перешкодою на шляху до євроінтеграції. Станом на сьогодні, на жаль, ми залишаємося резервуаром інфекції для Європи", - зазначила заступник міністра.

Нагадаємо, що раніше йшлося про те, що нову вакцину БЦЖ від туберкульозу мали завезти в Україну до кінця літа. Про повідомила виконувачка обов'язків міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун.

ВідеоНа Кіровоградщині у виховательки дитячого садка виявили відкриту форму туберкульозу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: