Розенко пояснив, кому із переселенців припинили виплату пенсій

Дата публікації
Перегляди
6379
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Розенко пояснив, кому із переселенців припинили виплату пенсій

Фото: УНІАН

Розенко прокоментував інформацію про припинення виплат 407,7 тисяч жителів зі Сходу України, що дозволило Пенсійному фонду заощадити 13,5 млрд грн.

Минулого року були припинені пенсійні виплати жителям Донбасу, які не пройшли фізичну верифікацію, а також виплати для частини громадян, які фігурували в переданих уряду списках СБУ.

Про це повідомив віце-прем'єр-міністр України з гуманітарних питань Павло Розенко, пише DT.UA.

Таким чином Розенко прокоментував інформацію про припинення виплат 407,7 тисяч жителів зі Сходу України, що дозволило Пенсійному фонду заощадити 13,5 млрд грн.

"У цій цифрі ті, хто не пройшов фізичну верифікацію, і ті, хто був у переданих нам у лютому 2016-го списках СБУ, — 450 тисяч осіб (виплати цим людям було припинено безпосередньо перед передачею баз по ТПО на верифікацію Мінфіну — ред.). Частина людей з цих списків не звернулася до органів ПФ з проханням відновити виплату пенсії. Це означає, що там були ті, хто не переїхав на постійне місце проживання на контрольовані українською владою території і відповідно до законодавства та нормативної бази не має права на одержання виплат", - заявив Розенко.

Окрім того, він зауважив, що мова йде не про економію коштів на соцвиплати, а про звільнення додаткового ресурсу, який дозволив ПФ завершити фінансовий рік без позик.

"Логіка ж залишається попередньою: після виконання Мінських угод і відновлення територіальної цілісності України люди, що перебувають нині на тимчасово окупованих територіях, матимуть можливість відновити всі виплати з моменту їх припинення. Ці кошти акумулюються і, коли з'явиться реальна можливість, звичайно, їх виплатять", - сказав Розенко.

Нагадаємо, раніше прем'єр-міністр Володимир Гройсман заявив, що в разі ухвалення Радою проекту пенсійної реформи до 15 липня, Уряд зможе підвищити пенсії вже від 1 жовтня. Він зауважив, що цьогоріч слід змінити ситуацію, коли 80% українців отримують мінімальні пенсії. 

Пенсійний експеримент: солідарна система потребує негайних реформ

Пенсійний експеримент: солідарна система потребує негайних реформ

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
6379
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація