Що таке імуномодулятори, як вони діють і кому потрібні
Партнерський Матеріал
  • Кількість переглядів 4611

Чим ближче осінь та настання холодів, тим частіше всі говорять про імунітет.

Хтось вважає, що його неодмінно потрібно додатково стимулювати, щоб захиститися від застуд, дехто переконаний, що вистачить "підтримки" у вигляді народних засобів, а інші не вірять в те, що на імунітет можна вплинути, і покладаються на природні сили організму. І все ж імуномодулятори - група засобів, які в різний спосіб впливають на імунітет, - існують.

Імуномодулятори: що це?

Імуномодулятори - це препарати та засоби різного походження: синтетичні, отримані з рослин, тваринних тканин, а також дріжджові та мікробні речовини. Тобто, стимулювати імунні процеси та впливати на клітини, відповідальні за захисні реакції організму, здатні препарати абсолютно різного походження. Імуномодулятори бувають двох видів:

- ті, що стимулюють імунітет, підвищують опірну здатність організму, захищають від певних захворювань (наприклад, різні вакцини), а також підвищують неспецифічний імунітет, тобто загальну здатність імунної системи до захисту організму; такі засоби називають імуностимуляторами;

- ті, що пригнічують імунітет - загальний або специфічний; такі препарати називаються імунодепресантами, в них виникає необхідність не тільки, наприклад, під час трансплантації органів, а й у разі такої поширеної проблеми, як алергія, адже антигістамінні препарати по суті пригнічують одну з імунних реакцій.

Які імуномодулятори потрібні для захисту від застуд

Щоб захиститися від застудних захворювань та знизити ймовірність розвитку ускладнень вірусної інфекції, потрібні імуномодулятори, які стимулюють захисні можливості імунітету - як загального, так і специфічного, зокрема, опірні можливості слизової дихальних шляхів. Коли віруси чи бактерії, які спричиняють хвороби дихальних шляхів, потрапляють в організм, першим у них на шляху стоїть захист, "зведений" слизовими оболонками. Якщо імунні клітини слизової зуміють розпізнати хвороботворні мікроорганізми, то швидко атакуватимуть їх, знешкодять і виведуть з організму. Результат очевидний: захворювання не буде розвиватися.

Найпоширеніші імуностимулятори - це засоби, які продаються в аптеках та "народні" методи підвищення імунітету. Мед, лимон, імбир, часник - це теж за функціями імуностимулятори, але, на відміну від аптечних препаратів, вони не мають жодної доказової бази. Віра в ефективність суміші меду, імбиру та лимону чи схожих засобів заснована лише на особистому досвіді. Насправді ніхто з прихильників "народних імуностимуляторів" не знає, чи хворів би частіше, якби не споживав лимон із медом. Покладатися на часникову, лимонну чи імбирну підтримку імунітету - означає сподіватися лише на щасливий випадок. Наскільки рідше людина хворіє взимку, якщо регулярно їсть часник, ніхто не знає. Чи захищають народні методи підтримки імунітету від ускладнень вірусних інфекцій? Навряд чи. Зрештою, нікому не спадає на думку лікувати бронхіт чи пневмонію лимоном чи медом: надто небезпечними є такі експерименти, і всі це розуміють.

Втім, чимало імуностимуляторів, які можна придбати в аптеках, теж не мають належної доказової бази. Виняток становлять хіба що так звані мукозальні вакцини, які випускають у формі механічних та хімічних бактеріальних лізатів.

Механічний бактеріальний лізат: доведена стимуляція імунітету

Мукозальні вакцини - це бактеріальні препарати, які завдяки вмісту фрагментів хвороботворних бактерій можуть підвищувати здатність слизових оболонок "упізнавати" збудників хвороб і знешкоджувати їх, запобігаючи розвитку хвороби. Завдяки своїй дії мукозальні вакцини захищають як від респіраторних вірусних інфекцій, так і від їхніх ускладнень - бронхітів та пневмоній.

Відомі препарати цієї групи із доведеною імуномодулювальною дією - механічні бактеріальні лізати. Механічний лізис - це спосіб завдяки ультразвуковому тиску отримати з бактерії-збудника фрагменти клітин, які відповідають за стимуляцію імунної реакції слизової. Наприклад, препарат Респіброн містить фрагменти 13 бактерій, які найчастіше спричиняють бронхіти і пневмонії як самостійні недуги та як ускладнення вірусних інфекцій. Механічний лізат Респіброн має вищу ефективність порівняно з хімічними лізатами, в яких необхідні частинки бактерій отримують хімічним шляхом. Механічні лізати здатні забезпечити надійних захист від вірусних інфекцій та їхніх ускладнень впродовж року, тоді як ефективність хімічних лізатів знижується через кілька місяців. На тлі приймання Респіброну захворюваність знижується на 60%, а необхідність приймати антибіотики під час ГРВІ нижча на 81% порівняно з тими, хто не приймав механічний бактеріальний лізат.

Як приймати бактеріальний лізат, щоб захиститися від хвороб

Респіброн має високу профілактичну ефективність, але дбати про підтримку імунітету за допомогою цього засобу потрібно до початку епідемічного сезону. Повний профілактичний курс - це три цикли приймання по 10 днів з перервою тривалістю 20 днів між кожним циклом: десять днів слід приймати щодня по 1 таблетці Респіброну для розсмоктування, двадцять днів зробити перерву, потім знову прийняти по 1 таблетці впродовж 10 днів, знову зробити 20-денну перерву, і ще раз прийняти по 1 таблетці на день впродовж 10 днів. Цей курс забезпечує профілактичну дію протягом року. Якщо розпочати приймання препарату влітку, особливо високим буде імунний захист в холодні місяці, тобто в період спалаху вірусних інфекцій та підвищеного ризику розвитку ускладнень в нижніх дихальних шляхах (бронхітів та пневмоній). Тривалість ГРВІ серед тих, хто пройшов профілактичний курс Респіброну або приймає його у разі гострого захворювання, скорочується на 57%.

Респіброн призначають дітям старшим двох років і дорослим. Він захищає від вірусних інфекцій дихальних шляхів та їхніх ускладнень - бронхітів та пневмоній. Такий захист потрібен різним віковим групам:

  • малечі, яка відвідує дитячі садки,
  • дітям шкільного віку,
  • дорослим, які ходять на роботу, користуються громадським транспортом, працюють в колективі, спілкуються з іншими людьми,
  • людям пенсійного віку, для яких ускладнення вірусних інфекцій становлять серйозну небезпеку.

Авжеж, ви можете стимулювати імунітет медом, імбиром, лимоном, часником, настоянкою чайного гриба, морсом із журавлини та чаєм із чебрецем. Зрештою, якщо ви зараз почнете профілактичний курс приймання Респіброну, то байдуже, чи мають якийсь ефект народні засоби - ви можете приймати їх для задоволення або самозаспокоєння. Про ваш імунітет подбає Респіброн: доведено, що він здатен стимулювати загальні та специфічні захисні сили організму і захищати від вірусних інфекцій та їхніх ускладнень.

Залиште свій коментар