Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Соціологи підрахували кількість українських патріотів

8 із 10 громадян держави відносять себе до такої категорії.

Патріотами серед громадян України вважають себе 83% - таку цифру дало опитування, проведене соціологічною групою "Рейтинг" у серпні 2019 року. Цьогорічне дослідження зафіксувало найбільшу кількість тих, хто обрав однозначну відповідь на це запитання – 60%.

"У всіх макрорегіонах України загальна кількість патріотично налаштованих громадян перевищує 75%: на Заході таких 86%, у Центрі – 85%, на Сході – 79%, на Півдні – 78%. За період досліджень зафіксовано найбільшу кількість тих, хто підтримав би проголошення Незалежності України, якби сьогодні перед ними постав такий вибір – 82% (у 2012 році таких було 62%). Лише 12% висловили протилежні міркування, ще 6% вагалися з відповіддю", - повідомили дослідники громадської думки.

Фотогалерея Масштаб та дух патріотизму: на одеському концерті "Океану Ельзи" зібралося понад 60 тисяч фанів (7 фото)

Підтримка оголошення Незалежності України зменшується із Заходу на Схід – із 92% до 69%. Також експерти виділили значення віку: що молодшими були респонденти, то більш патріотичну позицію займали. Загалом не вважають себе патріотами країни 11% опитаних, і ще 6% не змогли визначитися з власною думкою щодо цього. При цьому не вважають День Незалежності святом і не святкують його тільки 5% громадян.

"Зберігається значний відсоток тих, хто ідентифікує себе в першу чергу громадянином України: у 2010 році тих, хто міг себе так назвати було 57%, а у цьому році – 65%. Цьогоріч зафіксовано найменшу за час досліджень кількість тих, хто ідентифікував себе як жителя свого регіону, міста, села (15%), також зменшилась кількості тих, хто обрав би альтернативу "просто людина" (18% цьогоріч, 29% - минулого року). Трохи зріс відносно минулого року відсоток тих, хто б назвав би свою національність (16%). Ще 10% відсотків ідентифікують себе в першу чергу за родинною роллю, 8% - як радянську людину, 7% - як європейця, ще 6% - громадянин світу, близько по 3-4% назвали б свої релігійні переконання або професію", - повідомили в соціологічній службі.

Також, за їхнім спостереженням, ідентифікація "громадянин України" є домінувальною в усіх регіонах, а найбільш характерна вона для молодших респондентів і чоловіків. Для жінок більш важливішою виявилася ідентифікація з родинною роллю. "Ідентифікація "просто людина" популярніша серед жителів Центру і Півдня, а "житель свого регіону", "родинна роль" - для жителів Сходу. Також асоціація із "радянською людиною" притаманна більше жителям південного та східного макрорегіонів, людям старшого віку і біднішому населенню. Більше ототожнюють себе із "європейцями" забезпеченіші особи, а із "громадянином світу" - наймолодші респонденти", - розповіли в "Рейтингу".  

Опитування "Динаміка патріотичних настроїв українців" проводилося соціологічною групою "Рейтинг" 7-12 серпня 2019 року. Аудиторію склало населення України віком від 18 років. Вибірка репрезентативна за віком, статтю, регіонами і типом поселення, методом особистого формалізованого інтерв’ю (face-to-face) опитано 2000 респондентів. Помилка репрезентативності дослідження не більша 2,2%.

Відео Над окупованим Донецьком військові розкидали листівки на підтримку українських патріотів

У так званий День незалежності "ЛДНР" українські військові запустили на непідконтрольну Україні територію два безпілотники. Апарати зробили кілька кіл над Слов'яносербськом та Луганськом, зафіксували ворожі позиції та скинули 5 тисяч листівок із підтримкою прихильників України, змушених залишатися на окупованій землі.  

Над окупованим Донецьком військові розкидали листівки на підтримку українських патріотів

Залиште свій коментар

Вибір редакції