Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Спецслужби РФ спробували спричинити техногенну катастрофу в Україні – СБУ

Зловмисники хотіли зірвати роботу важливої для очищення води станції.

На тлі дефіциту хлору в Україні спецслужби РФ спробували атакувати важливу для очищення води станцію на Дніпропетровщині - "Аульську хлоропереливну станцію".

Про це повідомляє прес-центр Служби безпеки України.

СБУ успішно попередила атаку. Українські фахівці з кібербезпеки встановили, що системи управління технологічними процесами та системи виявлення ознак аварійних ситуацій умисно уразили комп’ютерним вірусом VPNFilter з території РФ. Це тривало декілька хвилин, а продовження кібератаки могло призвести до зриву технологічних процесів та аварії.

Зазначається, що задум кібератаки країни-агресора полягав у блокуванні сталого функціонування переливної станції, яке забезпечує рідким хлором для очищення води водопровідно-каналізаційних підприємств в усій Україні.

"У тісній взаємодії з адміністрацією товариства вдалося попередити потенційну техногенну катастрофу", - повідомляє прес-служба. Шкідливе програмне забезпечення VPNFilter було локалізоване та знешкоджене.

Нагадаємо, українцям загрожують перебої з питною водою, бо на водоканалах закінчуються запаси хлору, яким знезаражують воду. В середині червня "Дніпроазот" припинив поставки і зупинив виробництво через зависоку ціну на газ. 

ВідеоУкраїнцям загрожують перебої з питною водою через дефіцит хлору для її знезараження

На водоканалах закінчуються запаси хлору, яким знезаражують воду. В середині червня "Дніпроазот", який виробляє рідкий хлор, припинив поставки і зупинив виробництво через зависоку ціну на газ. Уже наступного тижня водопровідну вода в деяких регіонах можуть значно обмежити, а в деяких містах і повністю перестати подавати.

Українцям загрожують перебої з питною водою через дефіцит хлору для її знезараження

Вибір редакції