Перейти до змісту
Спостерігачі розповіли, кого військові підтримали на виборах президента України

Порушень на спецдільницях для військових не зафіксовано.

Спостерігачі не зафіксували порушень на спеціальних дільницях, створених для голосування військовослужбовців на виборах президента України.

Про це в ефірі Громадського розповів аналітик громадянської мережі ОПОРА Олександр Клюжев.

За його словами, загалом було створено 80 спецдільниць для голосування, одна з них була розташована на Львівщині, усі інші – на Донбасі. На них проголосували понад 36 тисяч військових із близько 42 тис., які мали право голосу.

Спостерігачі ОПОРИ були на частині спецдільниць, і там вони порушень не фіксували, зазначив Клюжев.

Найбільше військових проголосували за чинного президента Петра Порошенка – йому віддали свої голоси 13 433 бійців. Шоумена Володимира Зеленського підтримали лише на 108 військовослужбовців менше – 13 325.

"Третя позиція, як не дивно, це кількість бюлетенів, визнаних недійсними. Це аж 1 426, майже 4% від тих, хто взяв участь у голосуванні", — сказав представник ОПОРИ.

вибори карта оновлена

Далі йдуть Анатолій Гриценко (1 299), Юлія Тимошенко (1 138), Руслан Кошулинський (1 119), Ігор Смешко (1 075), Олег Ляшко (788), Юрій Бойко (649), Олександр Вілкул (377), Олександр Шевченко (274) та інші.

Що стосується спецдільниць для ув'язнених, то у порівнянні з виборами 2010 року і раніше ці вибори не дають підстав говорити про можливі фальсифікації на них.

"Зараз ми бачимо, що по спеціальних виборчих дільницях відбувалося достатньо конкурентне голосування і це підтверджує гіпотезу, виходячи з тих дільниць, де наших спостерігачів не було, бо в нас частина була покрита, частина ні — відповідно до вибірки, що адміністрації намагалися не здійснювати традиційний тиск на виборців в місцях позбавлення волі", — резюмував Олександр Клюжев.

Головні цифри виборів, вибори-2019, Інфографіка
ТСН.ua

Нагадаємо, 31 березня в Україні відбувся перший тур виборів президента України. Згідно за результатами підрахунку 100% до другого туру проходять Володимир Зеленський (30,24%) і Петро Порошенко (15,95%). Тимошенко зайняла третє місце з результатом в 13,4%. Єдиним регіоном, де вона здобула перемогу, стала Івано-Франківська область. Порошенко переміг у Львівській і Тернопільській областях, Юрій Бойко - у Луганській та Донецькій областях, а Зеленський - у решті.

Зеленський закликав свого опонента провести дебати на НСК "Олімпійський" у Києві. Порошенко на його виклик погодився. У МВС вже заявили про готовність забезпечити порядок на головній спортивній арені столиці

Відео У Центрвиборчкомі порахували 100% електронних протоколів

І прийняли більшість оригіналів від окружних комісій. Тож обіцяють підбити офіційні підсумки найближчим часом. Але цифри вже не зміняться: за Зеленського - понад 30% виборців, за Порошенка - трохи менше 16%. І саме ці двоє змагатимуться за головну посаду країни в другому турі 21 квітня.

У Центрвиборчкомі порахували 100% електронних протоколів

 

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин