Стало відомо, скільки в Україні самотніх літніх людей

У зовсім безвихідній ситуації на немічних чекає будинок для літніх людей.

В Україні нарахували 740 тисяч самотніх літніх людей. Кілька разів на тиждень до них приходять соціальні працівники. Деяких стареньких зараз під свою опіку стали брати волонтери, йдеться у сюжеті ТСН.19.30.

Звичайний киянин Олексій допомагає родин стареньких. Дізнавшись про їхню скруту, став їм приносити продукти і ліки. Доглядальниця Наталья Борисівна, що доглядає одразу за двома лежачими пенсіонерами, каже, якби не ці покупки, старих нічим було б годувати. Їхніх пенсій вистачає рівно на комірне, ліки і оплату послуг доглядальниці. На продукти залишається нуль гривень.

Пані Ірина не може втриматися, коли починає говорити про свого помічника - Олексія. Вона не встає останні кілька місяців, зовсім заслабло серце. В сусідній кімнаті чоловік - не рухається вже півтора року і хоче лише одного – заснути і не проснутися.

У подружжя немає дітей. Пенсіонерам довелося знайти помічницю. Пані Наталя теж пенсіонерка. Працює доглядальницею, бо вижити на свою пенсію не може. Її наймали піклуватися про пана Миколу. Але на руках опинилися двоє лежачих.

Доглядальниці на підмогу кілька разів на тиждень приходить соцпрацівниця Тетяна. У неї - 15 родин. Кожній треба приділити хоча б кілька годин на день. Це все, що може запропонувати держава. У зовсім безвихідній ситуації немічних чекає будинок для літніх людей – в Україні майже 21 тисяча літніх людей проживають в таких інтернатах.

А самотніх старих в Україні нарахували 740 тисяч. Це лише офіційні дані – тобто ті літні люди, про яких знає соціальна служба.

Кореспондент ТСН Ірина Маркевич

В Україні нарахували 740 тисяч самотніх літніх людей

Кілька разів на тиждень до них приходять соціальні працівники, але цього катастрофічно мало для немічних пенсіонерів, які не можуть самостійно пересуватися. Нічого іншого держава їм запропонувати не може. Деяких літніх одинаків зараз під свою опіку почали брати волонтери. 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: