Страх мародерства: кількадесят жителів Ічні відмовилися від евакуації

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Люди ризикнули лишитися у небезпеці, аби не втратити свого майна через крадіїв.

Районний центр Ічня у день вибухів на військовому складі боєприпасів має апокаліптичний вигляд. Порожні вулиці, зачинені крамниці та сотні правоохоронців, котрі чергують під звуки канонади – так виглядало невеличке містечко сьогодні, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Автобуси один за одним рушали у протилежний від складів бік – у селища за десятки кілометрів. Люди також виїжджали своїм транспортом, забирали друзів і сусідів. Із собою брали найцінніше та найнеобхідніше. "Біблію взяла, ліки, попоїсти", - каже одна з бабусь.

ВідеоРятувальники розраховують, що надзвичайна ситуація у Ічні триватиме не більше одного-двох днів

Порожні вулиці, зачинені крамниці та сотні правоохоронців – такий зараз районний центр Ічня. Канонада боєприпасів змусила майже усіх жителів покинути рідні оселі.

Рятувальники розраховують, що надзвичайна ситуація у Ічні триватиме не більше одного-двох днів

Від їх будинків до військового складу лише кілька кілометрів. Місцеві кажуть, коли вночі почули вибухи, сиділи вдома і чекали на допомогу, але побачили, як впало кілька снарядів, повилітали шибки – тоді мерщій почали евакуйовуватись самостійно. Пообіді з прилеглих до складів населених пунктів виїхали більше десяти тисяч людей. У 30-кілометровій зоні влаштували блокпости та обмежили рух транспорту. 16-кілометрову зону узялись розміновувати сапери.

Кілька десятків жителів, попри постійні вибухи, відмовилися виїжджати з міста. Причину вони пояснили одним словом – мародерство. Із наміром захистити своє майно вдома лишилися переважно чоловіки. Деякі ж намагалися прорватися крізь поліцейський кордон і повернутися до оселі вже після евакуації. Анатолій живе фактично біля самого складу, вранці встиг вивезти стареньку матір до родичів, а тепер переймається за будинок. "Найстрашніше позаду. Коли сиділи в погребі", - розповів він.

Пообіді на центральній площі міста розгортають польову кухню, а місцеві, що лишилися, допомагають готувати їсти для поліцейських та військових. Копи об’їжджають будинки, в яких мешкають самотні старенькі та люди з обмеженими можливостями, і перевіряють, чи не полишили їх під час ранкової метушні. Коли мешканці повернуться до власних осель, ніхто прогнозувати не береться, але рятувальники розраховують, що надзвичайна ситуація триватиме не більше одного-двох днів.

Кореспондент ТСН Антон Страшко

Фотогалерея Село Августівка постраждало від снарядів, що вибухали на військовому складі (10 фото)

Залиште свій коментар

Вибір редакції