Субсидія надається тим, хто її потребує Актуально

Субсидія надається тим, хто її потребує

Фото: УНІАН

Для того, щоб житлові субсидії були адресними, впроваджується система контролю за правильністю надання субсидії. 

У 2015 році Уряд реформував Програму житлових субсидій, зробивши її доступнішою. Звернення стало простим і зручним: у загальному випадку достатньо заповнити і подати лише два прості документи – заяву і декларацію про доходи і витрати. Уже понад 5 млн. домогосподарств отримують цей вид допомоги,  отримуючи знижку на оплату за житлово-комунальні послуги, яка залежить від рівня їх доходів.

Для того, щоб житлові субсидії були адресними і надавалися саме тим, хто їх потребує, впроваджується система контролю за правильністю надання субсидії. У світі така система знана як система контролю за помилками та шахрайством. При зверненні за житловою субсидію громадян попереджають про необхідність подання достовірних даних про своє домогосподарство і доходи проживаючих. У разі виявлення неправдивої інформації чи допущеної помилки при оформленні субсидії розмір субсидії буде перерахований, а зайво нараховані кошти повернуті до бюджету.

Робота місцевих органів соціального захисту населення щодо правильності призначення житлових субсидій та використання державних коштів, що виділяються на цю програму, також підлягає контролю.

Для посилення такого контролю та підвищення його ефективності в Україні розбудовується система соціального інспектування. Ця робота проводиться Міністерством соціальної політики з урахуванням міжнародного досвіду, оскільки порушення та помилки при наданні соціальної допомоги в тій чи іншій мірі притаманні всім системам соціальної підтримки в будь-якій країні.

10 грудня 2015 року в рамках реалізації Мінсоцполітики спільного із Світовим банком проекту "Модернізація системи соціальної підтримки населення України" було проведено круглий стіл "Контроль за помилками і шахрайством у соціальному захисті: українська практика і міжнародний досвід". На  заході  були представлені доповіді міжнародних експертів про кращий світовий досвід із запровадження системи виявлення порушень у сфері соціального захисту.

Як і в інших країнах, громадяни, які звертаються за призначенням житлової субсидії, мають відповідально ставитися до надання інформації для її отримання.

Доречно нагадати, що тим громадянам, які подали правдиву інформацію для призначення житлової субсидії і вже отримують її, на наступний термін ця допомога буде призначена автоматично, без додаткового звернення. Слід лише пам'ятати, що необхідно повідомити органи соціального захисту про зміни, які відбулися під час отримання житлової субсидії. Наприклад, змінився склад проживаючих, хтось з працюючих змінив місце роботи або почав працювати, чи йому було призначено пенсію. Якщо таке повідомлення надійде вчасно, призначення житлової субсидії на новий термін буде здійснено без порушень.

Наступна публікація