Супрун розповіла, коли в Україні зникнуть перебої з інсуліном

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Нині з державного бюджету на придбання інсуліну виділяється 75% коштів від загальної суми.

Від 2019 року держава на 100% забезпечуватиме видатки на інсулін.

Про це повідомила на своїй сторінці у Facebook виконувачка обов’язків міністра охорони здоров’я Уляна Супрун.

"Вже з наступного року плануємо повністю відшкодовувати вартість препаратів інсуліну з державного бюджету. Проте в людей, які хворіють на діабет, немає часу чекати до наступного року", - заявила вона.

За словами Супрун, останнім часом від людей, які хворіють на діабет та не можуть отримати гарантовані державою інсуліни, надходить багато скарг.

Відео У Миргороді громада звинувачує лікаря в махінаціях з інсуліном, через що 19-річний хлопець впав у кому

Впав у кому, бо не отримав ліків. Історія 19-річного хлопця у Миргороді збурила громаду. І люди повстали проти єдиного на місто і район ендокринолога. Лікаря звинувачують у махінаціях з інсуліном. Дорослі пацієнти недоотримують необхідних ліків. Поліція й адміністрація лікарні почали власні розслідування.

У Миргороді громада звинувачує лікаря в махінаціях з інсуліном, через що 19-річний хлопець впав у кому

"Забезпечення інсулінами відбувається шляхом співпраці Міністерства охорони здоров'я України та місцевої влади. Дві третини відшкодування вартості інсулінів відбувається коштом державного бюджету, решта — має дофінансовуватись з місцевого. В Україні діє електронний реєстр пацієнтів, які потребують інсулінотерапії, де ми можемо точно бачити — скільки пацієнтів фактично потребують препарат, скільки коштує інсулін та кількість та суму виписаних рецептів. Вже неможливо вносити до списку більшу кількість пацієнтів або ж необґрунтовано завищувати ціни, як це вже відбувалося до запровадження реєстру", - розповіла очільниця МОЗу.

Також урядовиця зазначила, що, враховуючи дані електронного реєстру пацієнтів, які потребують інсулінотерапії, кошти, виділені з державного бюджету 2018 року, покривають потребу в середньому на 75% в кожному регіоні.

"Ця цифра може мати незначні відмінності у регіонах залежно від потреб, які визначені в реєстрі. У тих областях, де місцева влада не може покрити свою частину, починають виникати затримки з видачею інсуліну пацієнтам. Це неприйнятна ситуація і не повинно бути жодних причин, чому місцева влада не змогла виконати свій обов’язок. Адже ще на початку фінансового року є інформація з реєстру з кількістю пацієнтів, які потребують інсулінотерапії, та фактичну потребу в коштах. Це своєю чергою дозволяє визначити суму, необхідну з місцевого бюджету. У тих регіонах, де видатки на забезпечення інсулінами запланували заздалегідь, таких проблем не виникає", - резюмувала Супрун.

Нагадаємо, 19 жовтня Верховна Рада в першому читанні ухвалила законопроект про держбюджет-2019. На систему охорони здоров'я передбачено виділити 92,3 млрд грн. Заклали кошти на реалізацію пілотного проекту щодо розвитку системи екстреної медичної допомоги у Вінницькій, Донецькій, Одеській, Полтавській, Тернопільській областях та Києві.

Від 1 квітня 2019 року через Національну службу здоров’я України здійснюватиметься: відшкодування вартості лікарських засобів для лікування окремих захворювань; пілотний проект з реалізації державних гарантій медобслуговування населення за програмою медичних гарантій для вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги у Полтавській області на умовах співфінансування з місцевих бюджетів.

Залиште свій коментар

Вибір редакції