Бойкот "Інтера": чиновники і суспільні діячі вимагають позбавити канал ліцензії

Телеканал може зникнути з ефіру через скандальну новорічну ніч.

Новорічний ефір телеканалу "Інтер" спричинив скандал. Телевізійники пустили в ефір виступи осіб, які раніше виявили себе симпатиками анексії Криму або злочинів терористів на Донбасі.

"Протягом новорічної ночі на телеканалі "Інтер" - засилля виконавців, які різко засуджуються суспільством через підтримку ними війни і злочинних дій Росії. Серед одіозних виконавців – регіоналка Таїсія Повалій, лауреати російської музичної премії Потап і Настя, а також Ані Лорак, яка виступала в Москві відразу ж після сепаратиста Аксьонова. Виступали і відомі антиукраїнськими висловлюваннями Кобзон, Валерія, Газманов, а також Басков, який закликав знищити Майдан-2004", - заявив член Експертної комісії з питань розповсюдження і демонстрування фільмів Олексій Курінний.

Він вважає, що "Інтер" у такий спосіб сприяє російській пропаганді та "в умовах війни працює на ворога".

Міністр інформаційної політики України Юрій Стець водночас заявив, що не може вимагати позбавити телеканал "Інтер" ліцензії на мовлення, бо це буде розцінено як тиск на Національну раду з питань телебачення і радіомовлення. Але він підкреслив, що повністю поділяє суспільне обурення.

"Не маючи прямих важелів впливу, я можу тільки вимкнути на своєму телевізорі телеканал, який дозволив собі транслювати громадян Росії, які роблять все можливе, щоб Україна перестала бути єдиною і незалежною", - сказав Стець.

Разом з тим, міністр відзначив, що має намір ініціювати через Кабінет міністрів законодавчу ініціативу про поширення статусу нон-грата на телеканали і радіо, які демонструють в ефірі продукт, який стосується росіян-персон нон-грата в Україні.

"Вони повинні не тільки не бути присутніми в Україні фізично, але й не повинні влазити в нашу країну через ефіри. Статус персони нон-грата повинен поширюватися, в тому числі, на телеканали і радіо" , - сказав Стець.

Секретар РНБО Олександр Турчинов вважає, що Нацрада з питань телебачення і радіомовлення має негайно розглянути питання позбавлення ліцензії телеканалу "Інтер".

"В новорічну ніч, коли вся нація відчувала єднання, телеканал "Інтер" традиційно діяв проти Української держави, транслюючи концерт тих людей, які знущались над нашою країною, підтримуючи терористів та вітаючи загарбання Криму і Донбасу", - заявив Турчинов.

Нагадаємо, що раніше у соцмережах повстали проти "Інтера" за концерт зірок, які підтримали агресію РФ.

Залиште свій коментар