Тимошенко може відсвяткувати Новий рік вдома

Тимошенко може відсвяткувати Новий рік вдома

Амністувати Тимошенко не зможуть / Фото: byut.com.ua

Але в оточенні президента є й люди, які переконані, що Тимошенко має сидіти навіть ціною погіршення стосунків із Заходом.

Юлію Тимошенко можуть випустити на волю ще до різдвяних свят, повідомляє польська "Gazeta Wyborcza".

"Є план, щоб звільнити Тимошенко до 20 грудня. Різдво вона, напевно, зможе зустріти вдома", - сказала польській газеті особа, пов'язана з Адміністрацією президента України.

Водночас, співрозмовник видання застеріг, що не дасть голову на відсіч за цю інформацію, бо в оточенні президента Віктора Януковича є люди, які переконані, що "Тимошенко має сидіти навіть ціною погіршення стосунків із Заходом".

Польська газета зазначає, що вже анонсовано саміт ЄС – Україна на 19 грудня, хоча раніше представники Євросоюзу говорили, що він може не відбутися через вирок Тимошенко.

"Якщо Європа побачить позитивний рух Києва у справі Тимошенко, то буде готова парафувати 19 грудня угоду про асоціацію з Україною", - розповіло джерело у польському уряді.

Співрозмовник зазначив, що це буде нелегко, бо деякі країни, як і раніше, опираються, але це можливо.

"Але я підкреслюю, що це лише в тому випадку, якщо Тимошенко буде ближча до свободи. У нас було достатньо порожніх обіцянок від української влади з цього питання", - наголосило джерело в польському уряді.

Видання зазначає, що амністувати Тимошенко не зможуть, бо вона має сама попросити про це – а екс-прем'єр України цього не зробить.

Апеляційний суд може зменшити їй покарання, але, відповідно до чинного законодавства, не її виправдає як невинувату, пише газета.

Відтак, єдиний спосіб, щоб Тимошенко була звільнена, зазначає "Gazeta Wyborcza", - це внесення змін у Кримінальний кодекс із видаленням статті про кримінальну відповідальність за перевищення повноважень державних чиновників, за якою засуджена Тимошенко.

Раніше захисники Юлії Тимошенко заявили, що не сподіваються на виправдання їхньої підзахисної в Апеляційному суді Києва.

24 жовтня екс-прем'єр Юлія Тимошенко подала апеляцію на рішення Печерського райсуду Києва у "газовій" справі.

Нагадаємо, 11 жовтня оголосили вирок Юлії Тимошенко в Печерському райсуді Києва. Колишнього главу уряду та лідера опозиції визнали винною у перевищенні службових повноважень при укладанні на початку 2009 року газової угоди з Росією. Екс-прем'єрку засудили до позбавлення волі на 7 років. Таке покарання – сім років позбавлення волі - вимагала прокуратура.

Читайте також:

Власенко вже дві години не виходить від Тимошенко

Апеляційний суд займеться вироком Тимошенко в середині грудня

У Тимошенко кажуть, що суддям мстять за закриття справ проти неї

У СІЗО заявили, що Тимошенко сама собі пошкодила спину

Повʼязані теми:

Наступна публікація