ТСН викрила серед спостерігачів ОБСЄ російського шпигуна

Дата публікації
Перегляди
12к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
ТСН викрила серед спостерігачів ОБСЄ російського шпигуна

Фото: скриншот з відео

Росіянин напідпитку не соромився агітувати за "русский мир".

Серед спостерігачів ОБСЄ на Луганщині опинилися військові розвідники з Росії. Журналісти ТСН розшукали докази, що в міжнародній місії працюють нишпорки з країни-агресора, йдеться в сюжеті ТСН.16:45.

Досі на адресу ОБСЄ звучали лише загальні підозри, що ця місія не така вже й незалежна. Які ж саме обов'язки виконують кадрові військові з головного розвідуправління РФ в Україні - керівництво ОБСЄ деталей не розголошує.

Тим часом журналістка ТСН Ганна Бока застала на гарячому, як один із розвідувачів у вільний від патрулювання час проводив ще й пропаганду за "русский мир" містянам на Луганщині.

"Не хвилюйтеся! Ми ще трошки повоюємо в Сирії і повернемося" - таке можна почути в місті, де ще в околицях кілька тижнів як не гудить зброя, а люди лишень прислухаються, чи це перемир'я. Цікаво, що таку "заспокійливу" пропаганду провадив член місії ОБСЄ.

Згодом виявилося, що чоловік не лише член місії, а й спецпризначенець головного розвідуправління РФ. Проте спершу на камеру він зізнавався в любові до України. А вже пізніше погрожував журналістам за зйомку.

Уже за півгодини його керівництво звільнить і пояснить - за те, що представник відомої організації у центрі міста блукав напідпитку. Аби приховати скандал, осоловілого спостерігача з Росії колеги з інших країн спробують заховати в готельний номер. Керівництво луганського осередку на знімальну групу ТСН викличе охорону. А речник ОБСЄ в Україні наголосить - за непристойну поведінку пробачення не буде жодному із членів їх команди.

"Було б несправедливо якби цей інцидент з однією людиною кинув тінь на 590 міжнародних спостерігачів", - заявив речник.

Чому керівництво ОБСЄ так переймається лише поведінкою, а не минулим своїх підопічних, журналісти запитали і в київському осередку, і в головному австрійському офісі. Там лишень запевнили, що у складі моніторингових груп на Донбасі працює усього 32 громадянина з країни-агресорки, і всі вони - професіонали. Тим часом той, кого в ОБСЄ називають фахівцем – журналісти застали за збиранням валізи. Він приголомшив відвертістю.

"Я Максим Удовиченко, я справді спостерігач ОБСЄ. Так, я служив у російський збройних силах. Так, я спецназівець в головному розвідуправлінні. Ти потрапила не на ту рибу. Я офіцер ГРУ. Вони мене зараз викликали, вони ж знають хто я", - розповідає чоловік журналістці на камеру.

Удовиченко додає, що потрапити у міжнародну місію йому було не складно. Не розпізнали у спостерігачі ворожого розвідника і в українському МЗС, і в СБУ.

"Я через МЗС зареєструвався, пройшов співбесіді, пройшов письмову роботу. Це не можна списувати з Інтернету. Але ж я росіянин", - каже чоловік.

А ще росіянин виказує, що із тисяч окупаційної армії на Сході України його друзі перебралися у Сирію. А ще за версією шпигуна, на відрізаному Донбасі зосталися переважно місцеві бойовики.

На прощання росіянин показує фото, як воював у Чечні. І не приховує, його товаришів-армійців ніхто не жене воювати в Україну.

"Нас ніхто не примушує. Солдати військові-тупорилі", - каже чоловік.

Тим часом в одному з сєвєродонецьких ресторанів персонал з полегшенням вітає звістку по звільнення горе-спостерігача. Виявляється, що за час служби Максим Удовиченко став зіркою серед місцевих шинкарів.

Грішив не лише росіянин, згадують крадькома офіціанти. І додають, як у самий розпал війни спостерігачі здіймали розгардіяш у ресторані, а втихомирити їх вдавалося лише фотографією колишнього губернатора Москаля.

Кореспондент ТСН Ганна Бока

ТСН викрила серед спостерігачів ОБСЄ російського шпигуна

ТСН викрила серед спостерігачів ОБСЄ російського шпигуна

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
12к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація