ТСН викрила серед спостерігачів ОБСЄ російського шпигуна

Росіянин напідпитку не соромився агітувати за "русский мир".

Серед спостерігачів ОБСЄ на Луганщині опинилися військові розвідники з Росії. Журналісти ТСН розшукали докази, що в міжнародній місії працюють нишпорки з країни-агресора, йдеться в сюжеті ТСН.16:45.

Досі на адресу ОБСЄ звучали лише загальні підозри, що ця місія не така вже й незалежна. Які ж саме обов'язки виконують кадрові військові з головного розвідуправління РФ в Україні - керівництво ОБСЄ деталей не розголошує.

Тим часом журналістка ТСН Ганна Бока застала на гарячому, як один із розвідувачів у вільний від патрулювання час проводив ще й пропаганду за "русский мир" містянам на Луганщині.

"Не хвилюйтеся! Ми ще трошки повоюємо в Сирії і повернемося" - таке можна почути в місті, де ще в околицях кілька тижнів як не гудить зброя, а люди лишень прислухаються, чи це перемир'я. Цікаво, що таку "заспокійливу" пропаганду провадив член місії ОБСЄ.

Згодом виявилося, що чоловік не лише член місії, а й спецпризначенець головного розвідуправління РФ. Проте спершу на камеру він зізнавався в любові до України. А вже пізніше погрожував журналістам за зйомку.

Уже за півгодини його керівництво звільнить і пояснить - за те, що представник відомої організації у центрі міста блукав напідпитку. Аби приховати скандал, осоловілого спостерігача з Росії колеги з інших країн спробують заховати в готельний номер. Керівництво луганського осередку на знімальну групу ТСН викличе охорону. А речник ОБСЄ в Україні наголосить - за непристойну поведінку пробачення не буде жодному із членів їх команди.

"Було б несправедливо якби цей інцидент з однією людиною кинув тінь на 590 міжнародних спостерігачів", - заявив речник.

Чому керівництво ОБСЄ так переймається лише поведінкою, а не минулим своїх підопічних, журналісти запитали і в київському осередку, і в головному австрійському офісі. Там лишень запевнили, що у складі моніторингових груп на Донбасі працює усього 32 громадянина з країни-агресорки, і всі вони - професіонали. Тим часом той, кого в ОБСЄ називають фахівцем – журналісти застали за збиранням валізи. Він приголомшив відвертістю.

"Я Максим Удовиченко, я справді спостерігач ОБСЄ. Так, я служив у російський збройних силах. Так, я спецназівець в головному розвідуправлінні. Ти потрапила не на ту рибу. Я офіцер ГРУ. Вони мене зараз викликали, вони ж знають хто я", - розповідає чоловік журналістці на камеру.

Удовиченко додає, що потрапити у міжнародну місію йому було не складно. Не розпізнали у спостерігачі ворожого розвідника і в українському МЗС, і в СБУ.

"Я через МЗС зареєструвався, пройшов співбесіді, пройшов письмову роботу. Це не можна списувати з Інтернету. Але ж я росіянин", - каже чоловік.

А ще росіянин виказує, що із тисяч окупаційної армії на Сході України його друзі перебралися у Сирію. А ще за версією шпигуна, на відрізаному Донбасі зосталися переважно місцеві бойовики.

На прощання росіянин показує фото, як воював у Чечні. І не приховує, його товаришів-армійців ніхто не жене воювати в Україну.

"Нас ніхто не примушує. Солдати військові-тупорилі", - каже чоловік.

Тим часом в одному з сєвєродонецьких ресторанів персонал з полегшенням вітає звістку по звільнення горе-спостерігача. Виявляється, що за час служби Максим Удовиченко став зіркою серед місцевих шинкарів.

Грішив не лише росіянин, згадують крадькома офіціанти. І додають, як у самий розпал війни спостерігачі здіймали розгардіяш у ресторані, а втихомирити їх вдавалося лише фотографією колишнього губернатора Москаля.

Кореспондент ТСН Ганна Бока

ВідеоТСН викрила серед спостерігачів ОБСЄ російського шпигуна

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: