Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Дніпрі шкільну їдальню раптово затопило ґрунтовими водами

Діти вимушені харчуватися посеред калюж.

Школу в середмісті Дніпра затопило ґрунтовими водами, через що тепер на підлозі там лежать двері, котрі виконують функцію місточка. Діти кажуть, що все одно постійно намочують ноги, а дехто навіть носить із собою гумове взуття, аби ходити до їдальні, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

"Сьогодні добре, я чоботи взула, а вчора я була в балетках! І взагалі ноги промокли", - каже одна зі школярок. Ставки в їдальні з’явилися три дні тому, але струмки з-під плінтусів та щілин досі не зсякли. За ніч глибина "озера" сягає п’яти сантиметрів, а вранці воду вичерпують працівники, вчителі та навіть батьки школярів. Комісія оглянула місце та дійшла висновку, що причиною потопу є ґрунтові води, котрі піднялися через сильні опади – навчальний заклад розташований нижче рівня Дніпра, а їдальня ще й у підвалі. Посадовці мерії радять просто трохи потерпіти. "Ситуація швидкоплинна, буквально одноденна. Винятково через те, що тане сніг, і ґрунтова вода піднялася. Харчування дітей перериватися не повинно. Там нема фонтанів води, там немає гейзерів", - запевнив посадовець міської ради Олександр Аджимян.

ВідеоУ Дніпрі школярі харчуються у затопленій їдальні

Їдальню школи в середмісті Дніпра раптово затопило ґрунтовими водами. Тож у школі довелося робити саморобні містки до столів, викачувати воду підручними засобами, а дітям взуватися як на прогулянку під дощем.

У Дніпрі школярі харчуються у затопленій їдальні

Батьки обурені, але дітей до їдальні все одно відпускають. "Це не привід дитину не відпустити до їдальні, навіть якщо в неї мокрі ноги. Це буде гірше, якщо дитина не буде харчуватися вчасно", - кажуть одні. "Обурена, всілякі захворювання можуть бути. Сподіваюся, до цього не дійде", - кажуть інші. Столи в їдальні вже перенесли туди, де води менше, але під ногами школярів усе одно калюжі. Рятувальники, що прибули на виклик, пояснили, що рівень води замалий для професіональних помп, тож вчителі з батьками самі мають шукають вихід до суші. "Помпу купив батьківський комітет за власні гроші. Нам необхідно підняти підлогу на рівень десь 15-20 сантиметрів, щоби ґрунтові води не доходили", - каже директор школи №19 Лілія Павленко.

Відкачувати воду новою помпою цілий день намагаються технічні працівники. Вони пригадують, що востаннє таке затоплення їдальні було 10 років тому. Водночас жителі сусідніх будинків нарікають на багатоповерхівку, що без жодних дозволів почали зводити впритул до школи. "Відстань котловану – біля п’яти метрів від школи, воду півроку ніхто не відкачує, а будівля висока – 15 поверхів. Ґрунт не розрахований на таке навантаження", - твердить житель сусіднього будинку Василь Шумський. Нелегальне будівництво нині припинене, а от чи потрібне ґрунтовне дослідження школи, у мерії ще вирішують.

Кореспондент ТСН Ольга Павловська

Залиште свій коментар

Вибір редакції