Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Миргороді після переливання крові в породіллі відмовили нирки

Родичі та лікарі мають різні погляди на причини такого ускладнення.

Породіллі в Миргороді після кесаревого розтину влили донорську кров, і жінка ледь не вмерла. Родичі звернулися до поліції зі звинуваченнями на адресу медиків, а лікарі відкидають претензії, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Породіллю з Миргорода транспортували в обласну лікарню Полтави – у мами двійні відмовляють нирки. Таке трапляється, коли пацієнту не підходить донорська кров. У районній лікарні переконують, що зробили стандартний тест на сумісність крові, однак вірогідно, що пацієнтка потребувала індивідувального підбору крові, що в умовах райцентру зробити неможливо. "У Миргороді не можна провести ті тести, котрі можуть виявити рідкісні антитіла на еритроцити. Це роблять на третьому рівні – у Києві. Ви самі розумієте: ми – районна лікарня", - пояснили там.

Відео Переливання донорської крові ледь не вбило 22-річну породіллю

Породіллі в Миргороді після кесаревого розтину влили донорську кров, і жінка ледь не вмерла. Родичі звернулися до поліції. Відкрите кримінальне провадження щодо недбальства медичних працівників. Однак лікарі переконують, що відмова нирок - це ускладнення після лікування. 22-річна Маргарита Заєць нині в тяжкому стані і в майбутньому її може врятувати лише трансплантація нирок. Реквізити для допомоги: Приватбанк 5168 7574 0097 3394 Наталія Олексіївна Заєць (мама Рити)

Переливання донорської крові ледь не вбило 22-річну породіллю

Породіллі влили дві дози крові, яка їй, імовірно, не підходила. Мама Маргарити і її тітка розпитують у лікарів, чому стан жінки не оцінили хоча б після першої перелитої дози: "Як ви за 10 хвилин з здорової дитини зробили каліку?" Медики пояснюють: мала місце не їхня помилка, а ускладнення після лікування. Батькам радять молитися за доньку – мати втрачає свідомість.

Коли жінку приводять до тями, вона просить копію історії хвороби своєї доньки – пише офіційний запит. У лікарні ж наполягають, що всі документи вже передали з Миргорода до Полтави. Проте колеги в Полтаві переконують, що медичної документації вони не бачили і коментувати дії лікарів районної лікарні не готові. Комісії ж з розслідування ситуації досі не створено.

Фотогалерея СБУ у Львові викрила медиків, які вимагали 50 тис. грн за інвалідність (7 фото)

Натомість поліція вже відкрила кримінальне провадження за фактом службової недбалості працівників медичних органів. Ступінь відповідальності винуватців, якщо такі будуть виявлені слідством, залежатиме від стану пацієнтки. Останню лікарі в обласному центрі назвали тяжкою та зізналися, що існувала загроза життю, тому 22-річну жінку прооперували. "Миргород ще мені заніс інфекційне зараження. У мене був сепсис, мені видаляли повністю матку", - каже постраждала Маргарита.

 Нині її життя підтримують штучні нирки. Надія на їх відновлення розтанула, адже впродовж місяця ніяких зрушень в організмі не відбулося. Це означає, що 22-літня Маргарита назавжди прикута до гемодіалізу – щоби жити, його треба робити через день. У майбутньому маму двійні може врятувати трансплантація нирок, якщо її стан поліпшиться. Про трьох дітей наразі дбають баба з дідом, адже батько дітей не підтримує. З одягом, підгузками і дорогим харчування для Вікторії і Вероніки допомагають волонтери. Скільки часу знадобиться для відновлення їхньої мами – ніхто навіть не береться прогнозувати. "Мені найважче, що я без дітей. Я хочу бути біля них", - зізнається сама Маргарита.

Батьки Маргарити проживають у гуртожитку, фінансово їм важко  утримувати трьох маленьких дітей,  найменшим потрібне якісне   харчування замінниками материнського молока. 
Реквізити для допомоги:
Приватбанк  5168 7574 0097 3394   Наталія Олексіївна Заєць (мама Рити)

Кореспондент ТСН Ірина Маркевич

Залиште свій коментар

Вибір редакції