Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Мукачеві перейменували вулиці Бандери і Шухевича

Тепер вони матимуть назву на честь Гузара та Шептицького.

У Мукачеві перейменували вулиці Степана Бандери і Романа Шухевича на честь Любомира Гузара і Андрея Шептицького. Відповідне рішення сьогодні, 6 липня, ухвалила міська рада на черговій сесії.

Про це повідомили на сайті Мукачівської міської ради.

У відповідь на прохальний лист пароха Успенського греко-католицького Собору міська рада вирішила увіковічнити пам'ять про блаженнійшого кардинала Гузара. На його честь назвали вулицю, яка раніше мала назву Бандери, голови Проводу Організації українських націоналістів (ОУН) та автора Акта відновлення Української Держави.

Вулицю, названу на честь члена галицького крайового проводу ОУН Шухевича, перейменували на вулицю Митрополита Шептицького. З таким проханням до міської ради звертався голова МО "Союз Чорнобиль України" Олексій Товчка.

Водночас, як повідомляє Zahid.net, вулиці Бандери та Шухевича проіснували у місті лише три місяці. Такі назви вони отримали 5 квітня у рамках декомунізації.

Також перейменували вулицю Олекси Борканюка, одного з організаторів підпільного і партизанського руху на Закарпатті. Її назвали на честь народного художника України, почесного академіка Національної академії мистецтв України Золтана Мички.

Крім цього, відгалуженню вулиці Трудової присвоїли назву "тупик Геннадія Москаля" на честь голови Закарпатської обласної державної адміністрації.

Нагадаємо, Верховна Рада перейменувала місто Мукачеве на Мукачево. Помилкову назву вживали від 1947 року, коли територію нинішньої Закарпатської області приєднали до складу Української РСР.

ВідеоУ назві міста Мукачево в Закарпатській області виправили історичну помилку

Залиште свій коментар

Вибір редакції