У НАБУ облаштують спеціальні кімнати для допитів

Бюро впровадить систему відео-протоколів.

У Національному антикорупційному бюро України облаштують спеціальні кімнати для допитів.

Про заявив директор Бюро Артем Ситник це в ефірі радіо "Вести", йдеться в повідомленні прес-служби НАБУ.

За його словами, правоохоронні органи в багатьох державах давно відійшли від паперового протоколювання допитів, і тепер для цього існують спеціально облаштовані кімнати, в яких натисканням кнопки розпочинається відеозапис бесід.

"Ми ведемо переговори з європейськими партнерами, які допоможуть НАБУ в облаштуванні спеціальних кімнат для допитів", — поінформував Ситник.

Директор НАБУ зазначив, що за допомогою відеофіксації допитів можна запобігти звинуваченням у перекручуванні фактів.

"Кримінальні провадження, які зараз розслідують детективи, від самого початку мають політичні складові. Ведучи відео-протоколи допитів замість паперових, ми запобігаємо звинуваченням у перекручуванні фактв: я казав — вони не записали, я не казав, а вони записали", - зазначив Ситник.

Окрім того, він наголосив, що відео-допити дадуть можливість під час судового засідання побачити, як із заявником, свідком або підозрюваним поводився детектив і чи не здійснював тиск на нього.

Нагадаємо, що НАБУ розслідуватиме звинувачення першого заступники голови фракції БПП Ігоря Кононенка в лобіюванні своїх людей на високі посади в держкомпаніях і на крісло заступника міністра економіки. Відповідні звинувачення оприлюднив глава Міністерства економічного розвитку і торгівлі Айварас Абромавічус, який подав у відставку. Абрамавічус запевняє, що має достатньо документів із доказами злочинних дій провладного депутата.

Сам Кононенко всі обвинувачення відкидає та заявляє про готовність свідчити у Антикорупційному бюро на "детекторі брехні". Готовність давати свідчення у НАБУ висловив і Айварас Абромавичус. У Бюро повідомили про відкриття справи щодо заяв міністра, однак висвітлювати свідчення політиків журналістам не дозволили.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: