У неділю Україну атакуватимуть два циклони: снігом засипле сім областей

У неділю Україну атакуватимуть два циклони: снігом засипле сім областей

Фото: Олександр Луценко, ТСН.ua

У деяких регіонах можливий дощ і налипання мокрого снігу.

У неділю погоду в сімох регіонах України визначатимуть два активних циклони. Про це заявив директор Українського гідрометеорологічного центру Микола Кульбіда під час засідання державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Менш активний з-поміж цих циклонів пройде по південних районах Херсонської, Миколаївської, Запорізької, Донецької та Луганської областей та принесе із собою дощі, а в Харківській, Дніпропетровській і північних районних Миколаївської областей випаде сніг. Слідом потужніший циклон, котрий прямуватиме з північного заходу Чорного моря, принесе сніг одразу на три доби – з 21 по 23 січня.

"Якщо підсумувати, то на території півдня і сходу України будуть сильні снігопади. Наприклад, на півночі Луганської області загальна кількість опадів може досягати 50 мм. В інших областях кількість опадів буде від 20 до 40 мм. Найбільше снігового покриву сформується в східній половині Харківської і Дніпропетровської областей, в північній половині Луганській області, на півночі Запорізької, Миколаївської та Херсонської областей. У цих регіонах висота снігового покрову може досягти 30 і навіть 40 см додатково до тих 5-8 см, який є в даний час", - пояснив головний синоптик країни.

Кульбіда також зазначив, що можливі налипання мокрого снігу та ожеледь, але не в стихійній силі, бо швидкість вітеру не повинна перевищувати 20-25 м/с. "На відміну від попереднього періоду ця ситуація буде відрізнятися розтягнутістю в часі. Замість однієї доби це буде три доби, і навіть будуть невеликі перерви у виникненні несприятливих погодних умов", - вказав директор Укргідрометцентру.

Сніг, ожеледь та поривчастий вітер - негода Україну не відпустить

Сніг, ожеледь та поривчастий вітер - негода Україну не відпустить

Повʼязані теми:

Наступна публікація