Україна виконала всі "структурні маяки" для перегляду програми МВФ - Зеленський

Україна виконала всі "структурні маяки" для перегляду програми МВФ - Зеленський

Фото: president.gov.ua

Перший перегляд програми Фонду та початок роботи місії стане важливим сигналом для внутрішнього та зовнішнього ринку, каже президент.

Президент Володимир Зеленський повідомив, що Україна виконала всі "структурні маяки", передбачені для перегляду програми Міжнародного валютного фонду. 

Про це він сказав у телефонній розмові з директоркою-розпорядницею Міжнародного валютного фонду Крісталіною Георгієвою, повідомляє 17 листопада пресслужба глави держави.

Зеленський під час розмови зауважив, що Україна не зупинялася у виконанні взятих на себе обов’язків у межах програми stand-by. Так, було затверджено реформу митниці та податкової служби, Міністерство фінансів та Національний банк активно працюють над зменшенням частки непрацюючих кредитів у банківській системі.

"На сьогодні всі структурні маяки, передбачені для перегляду програми МВФ, виконані", – сказав президент.

Він також наголосив на тому, що послідовно підтримує незалежність Національного банку. Сторони обговорили важливість ухвалення збалансованого бюджету на 2021 рік, а також ризики недавнього рішення Конституційного Суду про скасування частини положень антикорупційного законодавства.

Глава держави зауважив, що сьогодні як ніколи в Україні сконцентрована спільна позиція всіх антикорупційних органів, громадських організацій, дипломатичного корпусу, міжнародних партнерів для врегулювання ситуації та повного відновлення антикорупційної інфраструктури. Також Зеленський повідомив, що Україна перезапустила роботу Комісії з питань правової реформи за участі міжнародних експертів для розробки комплексних законопроєктів щодо судової реформи.

Президент наголосив, що з огляду на боротьбу з епідемією коронавірусу та економічні виклики, пов’язані з COVID-19, перший перегляд програми Фонду та початок роботи місії стане важливим сигналом для внутрішнього та зовнішнього ринку.

"Наші команди мають міцну довіру й тісно працюють, щоб якнайшвидше завершити переговори та прийняти місію МВФ", – сказав він.

Своєю чергою, Георгієва зауважила, що робота прем’єр-міністра з командою Фонду дозволила закріпити відносини сторін на високому рівні та досягти хорошого прогресу. Вона також відзначила швидку реакцію та заходи, вжиті українською владою після рішення КСУ, і додала, що Фонд цінує співпрацю голови НБУ Кирила Шевченка з командою МВФ.

Нагадаємо:

  • у червні 2020 року МВФ погодив нову кредитну програму для України на суму 5 млрд доларів. Перший транш у 2,1 млрд доларів у межах нової 18-місячної програми співпраці України і Фонду Київ отримав 12 червня. У межах програми stand-by заплановані чотири перегляди — за підсумками червня, вересня, грудня 2020 року та червня 2021-го. 
  • 15 жовтня в ОП пояснили, що Україна досі не отримала наступний транш МВФ, тому що є ціла низка технічних проблем, які необхідно вирішити, зокрема тих, що стосуються державного бюджету на 2021 рік.

Чи потрібен Україні кредит від МВФ — Секретні матеріали

Чи потрібен Україні кредит від МВФ — Секретні матеріали

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Зеленський Володимир Олександрович
Наступна публікація