Україна встановить безвізовий режим з Китаєм

Україна встановить безвізовий режим з Китаєм

Фото: Associated Press

 До того ж, Зеленський заявив, що Україна може стати "містком у Європу" для китайського бізнесу.

Україна укладе угоду про безвізовий режим із Китайською Народною Республікою задля "розвитку міжлюдських контактів між країнами".

Про це лідери обох держав Володимир Зеленський і Сі Цзіньпін домовилися під час телефонної розмови.

Зазначається, що сторони також обговорили потенціал співпраці в галузі торгівлі та можливості збільшення її обсягів. Зеленський висловив надію на те, що Україна може стати "містком у Європу" для китайського бізнесу.

"Китай - торговельно-економічний партнер України номер один у світі. І ми зацікавлені в повній реалізації потенціалу двосторонньої взаємодії, насамперед у сферах торгівлі та крупних інфраструктурних проектів", - зауважив президент України.

Він додав, що товарообіг між Україною й Китаєм зростає другий рік поспіль, а також наголосив на "важливості участі китайських інвесторів у реалізації низки проєктів з розвитку інфраструктури морських портів, будівництва й модернізації доріг, розвитку залізниць та міської інфраструктури й муніципального господарства".

"Під час розмови було підтверджено зацікавленість у нарощуванні українського експорту до Китаю та розширенні співробітництва у переробці української сільськогосподарської продукції", - йдеться на сайті президента України.

Голова КНР, зі свого боку, висловив готовність до співпраці в напрямку проєкту "Велике будівництво".

Під час розмови Зеленський підтвердив незмінність позиції України в питанні єдиного Китаю, а Цзіньпін підкреслив, що Китай підтримує суверенітет і територіальну цілісність України.

Лідери держав обмінялися запрошеннями здійснити візити у зручний час.

У минулому році Зеленський запровадив тимчасовий безвізовий режим для громадян Китайської Народної Республіки, які в’їжджають в Україну з туристичною метою.

"Не секрет, що вакцинація - це новий безвіз": інтерв'ю з віцепрем’єркою Ольгою Стефанішиною

"Не секрет, що вакцинація - це новий безвіз": інтерв'ю з віцепрем’єркою Ольгою Стефанішиною

Повʼязані теми:

Наступна публікація