Українець зібрався пішки дістатися Північного полюсу

Дата публікації
Перегляди
2476
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Українець зібрався пішки дістатися Північного полюсу

Сергій Гордієнко сам сконструював візок для перевезення 50 кг багажу / Фото: Сегодня

З собою мандрівник взяв лише термокостюм, спальний мішок, намет і 100 гривень.

Мешканець Дніпропетровська Сергій Гордієнко у неділю, 15 січня, стартував з селища Седово в одиночну пішу подорож, присвячену 100-річчю з дня першої російської експедиції до Північного полюса Георгія Сєдова.

За рік мандрівник-екстремал, який вважає себе учнем відомого норвезького мандрівника і вченого Тура Хейєрдала, планує дістатися пішки до басейну Північного Льодовитого океану, Соловецьких островів, Онезького півострова і повернутися назад в Седово, пише "Сегодня".

Як розповів сам мандрівник, загальна протяжність маршруту - близько 7000 км, в день він планує долати 30-40 км, а всі свої речі - а це десь 50 кг - він буде тягнути на спеціально сконструйованому ним візку "Траверіне" (так він назвав конструкцію).

"Моє спорядження - термокостюм, спальний мішок і намет. Причому всі речі якісні. Якщо хочете вижити в екстремальних умовах, не користуйтеся китайськими товарами", - радить мандрівник.

При таких серйозних фізичних навантаженнях Сергію треба їсти побільше м'яса і шоколаду. Набір продуктів ще не купував, а в кишені у Гордієнко всього лише 100 гривень. Мандрівник сподівається на допомогу добрих людей, яких зустріне в дорозі.

"Якось під час однієї зі своїх подорожей до Владивостока під Пітером я зустрів пітерських "братків", вони спочатку прийняли мене за Федора Конюхова (легендарний російський мандрівник, - ред.). Ми розговорилися, і хлопці з'їздили в місто, привезли шампанського та шашликів. А ще дали 4000 доларів зі словами, що гроші не криваві, не з общака - щоб брав спокійно", - згадує Сергій.

Про цей випадок мандрівник розповів журналістам, сюжет вийшов в ефір, і коли Сергій прийшов в пункт призначення, бандити з Владивостока, порахувавши, що нічим не гірше пітерських, теж допомогли йому грошима.

Сергій Гордієнко говорить про те, які загрози можуть бути на шляху у екстремала: найбільше варто боятися людей - наркоманів і грабіжників.

"У степових зонах (Донецька та Запорізька області) багато вовкособак (гібриди вовків та собак), які не бояться ні вогню, ні шуму. А в Архангельській області можна зустріти ведмедя", - згадує Сергій.

Мандрівник зазначив, що в Росії дуже цінують таких мандрівників, всіляко їм допомагають. Сергію особисто, хоч він і не росіянин, надавали спонсорську допомогу Борис Березовський і Володимир Жириновський. "У Путіна в Кремлі був прийом мандрівників-екстремалів, мене теж запросили", - похвалився Сергій.

Читайте також:

На Північному полюсі знайшли білих ведмедів-канібалів

Британка стала наймолодшою завойовницею Південного полюсу

На арктичних льодах з'явився гігантський малюнок да Вінчі

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
2476
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація