Українські військові готуються вступити у війну

Дата публікації
Українські військові готуються вступити у війну

Українські миротворці в Конго в очікуванні війни

У районі базування українців в Конго ситуація близька до повномасштабної війни.

Українські військові готуються вступити у війну в Конго у складі миротворчого контингенту ООН, йдеться у сюжеті ТСН.19:30.

Кілька годин тому сплив термін, який Об'єднані Нації дали повстанцям у Демократичній Республіці Конго.

Наших військових у складі місії налічується півтори сотні. Це військові льотчики, пілоти бойових гелікоптерів Мі-24. І в разі повноцінних бойових дій саме на їхні плечі лягатиме чимало небезпечних завдань.

Зокрема, у районі базування українців, а це конголезьке місто Гома, ситуація близька до повномасштабної війни. Принаймні такі висновки можна зробити з офіційних заяв Об'єднаних Націй.

"Після сорока восьми годин ми задіємо один із розроблених нами планів. Це означатиме, що в певних районах ми розпочнемо дозволені мандатом дії, які вважаємо необхідними", заявив речник місії ООН в Конго Фелікс Басс.

На кадрах, що зняті в районі розташування українців, видно, як війська ООН займають позиції.

Нагадаємо, українські військові були задіяні й під час торішнього загострення конфлікту. Минулої осені наступ не вдалося зупинити - повстанці захопили місто Гома. Тоді частину контингенту довелось евакуювати на запасну базу.

І зараз, після трохи більше ніж півроку напруженого перемир'я, тут знову стріляють.

"Повстанці відкрили вогонь, застосували важку зброю, зокрема і проти мирних жителів. Повстанці також атакували позиції ООН", - повідомив командувач силами місії ООН Карлос Альберто Дос Сантос Крус.

Ситуація загострилася кілька тижнів тому. ООН дала повстанцям дві доби, щоб скласти зброю. Строк ультиматуму сплив вдень 1 серпня. Про реакцію повстанців поки що не відомо.

Тим часом Україна завершує підготовку нових миротворців, які найближчими тижнями вирушать у Демократичну республіку Конго.

Кореспондент ТСН Григорій Жигалов

Українські військові готуються вступити у війну

Українські військові готуються вступити у війну
Наступна публікація