Український студент посеред ночі зробив ПЛР-тест і встигнув вилетіти до Білорусі для пересадки нирки

Дата публікації
Перегляди
6923
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Український студент посеред ночі зробив ПЛР-тест і встигнув вилетіти до Білорусі для пересадки нирки

Фото: ТСН.ua

На пересадку в Білорусі очікує ще пів тисячі українців.

Наприкінці минулого року 20-річного студента Михайла Комнацького викликали на пересадку нирки до Мінська. Хлопець два роки стояв у черзі на орган. Вилітати до Білорусі треба було негайно. А щоб потрапити в літак - необхідній негативний тест на COVID. Вночі, у вихідний день, це була справжня спецоперація, яка завершилася успішно.

Про це 2 січня йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

20-річний Михайло дізнався найочікуванішу новину свого життя.

"Зателефонували з Білорусі, з Мінська. Знайшли орган, максимально ідентичний. Потрібно до ранку вже бути там", - зазначив хлопець.

Уже вранці у Михайла може бути нова нирка, на трансплантацію він чекає вже два роки. Але є проблема - аби потрапити в літак до Білорусі, необхідний негативний ПЛР-тест. Терміново, вночі - ще й вихідний.

"Вони зателефонували мені, бо їм треба дати відповідь. Шанс може бути єдиний", - говорить громадська активістка Тетяна Якубець.

Біля Київського обласного лабораторного центру Михайла зустрічає лікарка, яка спеціально вночі приїхала на роботу, аби зробити хлопцеві тест. Тут спрацювало правило кількох рукостискань - громадські активісти, журналісти, чиновники МОЗу. Єдиний, кому вдалося дотелефонуватися, - головний санітарний лікар Віктор Ляшко. Він організував екстрений аналіз. Аби нирка дісталася саме Михайлу, упродовж двох годин після першого дзвінка з клініки він повинен підтвердити, що вже вранці хлопець буде в Мінську.

"Я чекав цього дзвінка. Я уявляв, як це буде відбуватися в принципі. Купував продукти. І тут я бачу дзвіник. І номер +375 - це код Білорусі. Сердечко затікало. Я вже був готовий почути, що якийсь результат є", - згадує хлопець.

Результат тесту Михайло отримує за дві з половиною години. Квитки куплені. Літак о четвертій ранку. Дорогою до аеропорту Михайло розповідає - уже три роки прикутий до гемодіалізу. У першу зміну - в інституті, після занять тричі на тиждень мусить їздити до лікарні на 5-годинні процедури.

"Я рідко їжджу додому. Двічі в рік. І то - це на кілька днів. Тому що треба проходити процедури і бажано їх не пропускати. Я стану вільним від цих процедур. З'явиться час. І взагалі здоров'я покращиться", - каже хлопець.

20-річний студент терміново вночі робив ПЛР-тест, щоб вилетіти до Мінська на пересадку нирки

20-річний студент терміново вночі робив ПЛР-тест, щоб вилетіти до Мінська на пересадку нирки

Раніше Михайло став учасником проєкту "Здійсни мрію". Разом з ТСН він літав у першу в своєму житті подорож - до Праги на зустріч із кумиром, гройсмейстром Русланом Пономарьовим.

До Білорусі встигли. Там йому зробили операцію.

І от він готовий вперше вийти на зв'язок з ТСН. Несподівано хлопець бачить на відео лідера гурту "Океан Ельзи" Святослава Вакарчука. Це його музику хлопець скачував перед вильотом, аби слухати під час реабілітації.

Попереду в Михайла кілька тижнів реабілітації в Мінську. А коли повернеться в Київ і набереться сил, Святослав Вакарчук запрошує його на свій концерт.

ТСН стало відомо, що цієї ночі сталася подібна історія. Але, на жаль, без щасливого фіналу. На пересадку нирки до Мінська не потрапила 30-річна жінка, яка шість років живе на діалізі. Її викликали до білоруської клініки напередодні о восьмій вечора. І до рейсу о четвертій ранку вона не встигла зробити ПЛР-тест. Через це до літака її не пустили навіть попри пояснення, наскільки це важливо. Донорський орган віддали іншій людині, і тепер жінка мусить сподіватися на ще один шанс.

У Міністерстві охорони здоров'я ще перед Новим роком повідомили ТСН - призначили відповідальну людину, номер її телефону оприлюднять на сайті МОЗу, щоб пацієнти могли напряму домовлятися про негайний тест. Але поки не встигли зробити цього.

"Це буде номер телефона і електронна пошта, яку всі зможуть використати. Ми будемо в контакті із Київським обласним і Київським міським лабораторними центрами. Але інформацію і заявку ми будемо отримувати на МОЗ", - сказав заступник міністра охорони здоров'я Ігор Іващенко.

На пересадку в Білорусі очікує ще пів тисячі людей. Їх можуть викликати будь-якої миті.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
6923
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація