Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
В Одесі гід на візку розробив унікальний туристичний маршрут містом

В Одесі гід на візку розробив унікальний туристичний маршрут містом

Насолодитися колоритним містом пропонують людям із особливими потребами.

В Одесі розробили екскурсійний маршрут для людей на візках. Це поки що єдина можливість для містян та гостей з інвалідністю роздивитись місцеві пам'ятки, адже спеціального екскурсійного транспорту для них немає, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Гід Максим Кириллов сам пересувається на візку, а історичний центр Одеси об'їздив сотні разів. Обирати шлях розпочав іще взимку, і зрештою розробив маршрут саме таким, як і хотів – зручним для пересування візка, послідовним і не виснажливим. "У наше місто приїздять багато туристів, у тому числі й туристи на візочках. Тепер у них з'явилася можливість отримати повноцінну екскурсію, дізнатися багато нового про наше місто", - розповів Максим Кириллов.

Відео В Одесі створили екскурсійний маршрут для людей на візках

Гід каже, що найбільші незручності – це бруківка та припарковані машини, а через брак пандусів та високі бордюри неможливо показати близько половини пам'яток Одеси. Незважаючи на це, екскурсії дістають тільки позитивні відгуки навіть від корінних одеситів. "Він розповів багато речей, котрі я просто не знав або забув", - каже слухач Віктор Осипенко. До такого визнання Максим ішов кілька років – вивчав історію міста, шукав цікаві маловідомі факти, потім закінчив школу гідів і виявив творчий підхід до справи.

Максим проводить екскурсії і для людей, які візків не потребують. Тоді маршрут триваліший і докладніший. Щоправда, екскурсантам іноді доводиться допомагати своєму гідові долати деякі перешкоди на шляху. Але це - ніщо порівняно із задоволенням, яке вони дістають від його захопливих розповідей.

Кореспондент ТСН Олена Черняєва

Залиште свій коментар

Вибір редакції