Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
В Одесі завершили навчання молоді офіцери, котрих у 2018 році полонила РФ біля Керченської протоки

Дехто продовжить служби саме на тих кораблях, котрі були захоплені агресором.

Обстріляні росіянами у Керченській протоці українські кораблі стають на ремонт – на катерах "Нікополь" та "Бердянськ" і буксирі "Яни Капу" завершені усі експертизи. Про це в Одесі розповів командувач ВМС, який прибув на випускний молодих офіцерів військового флоту, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Цей випуск особливий – перший суто одеський. Майбутні лейтенанти починали вчитися тут  в 2014 році, коли виш через окупацію змушений був перебазуватися з Криму. Із 46 офіцерів 19 вже встигли послужити за контрактом, п’ятеро з досвідом війни на Донбасі.  Їм вручають дипломи  і започатковують нову, одеську традицію — погони та кортики синам одягають батьки. До цього випуску лише торік у вересні приєдналися двоє офіцерів, які не змогли закінчити навчання зі своїм курсом, бо дев’ять місяців  провели в російській в’язниці. Їх  полонили під час захоплення наших кораблів у Керченській протоці у листопаді 2018-го.

Відео 46 випускників Одеської морської академії отримали лейтенантські погони, дипломи та кортики

В Одесі - випускний у молодих офіцерів військового флоту. Майбутні лейтенанти починали вчитися там в 2014 році, коли виш через окупацію змушений був перебазуватися з Криму. Із 46 офіцерів 19 вже встигли послужити за контрактом, п'ятеро - з досвідом війни на Донбасі.   

46 випускників Одеської морської академії отримали лейтенантські погони, дипломи та кортики

"Кожен, хто вступає на службу в Збройні Сили України, він знає, на що він іде, ну і так, деякий досвід ми отримали, і цей досвід повинні сприймати таким, яким він є", - розповів випускник Владислав Костишин. "Ми ще в 2014 році пережили кримські події, коли співали Гімн. Тоді визначився весь наш курс, що потрібно служити Україні", - нагадав випускник Богдан Головаш. Вже в неділю молоді офіцери заступають на бойове чергування: Богдан Головаш займатиметься ремонтом, а згодом і ходовими випробуваннями обстріляного росіянами бронекатера "Бердянськ". На ньому вже закінчили працювати експерти.

"Ми чекали дуже довго балістичної експертизи. Вона проведена на позаминулому тижні зняті, фрагменти броні, вирізані. Залишки осколків від снарядів – це все докази, як куля, яка випущена була по нашому літаку в 17 році, так і всі ці фрагменти будуть фігурувати у міжнародних судах", - запевнив командувач ВМС України Ігор Воронченко. Буксир "Яни Капу"  і  катер "Нікополь" наступного тижня також  чекає доковий ремонт. У них замінять обладнання, розграбоване росіянами, і приблизно за місяць вони знову стануть повноцінними бойовими одиницями, на яких, ймовірно, будуть служити і сьогоднішні випускники.

Нагадаємо, 25 листопада 2018 року два малих броньованих артилерійських катери "Бердянськ" і "Нікополь", а також рейдовий буксир "Яни Капу" здійснювали плановий перехід з Одеси до Бердянська для створення нової бази ВМС в Азовському морі. Вранці того ж дня російський військовий корабель здійснив таран буксира "Яни Капу" недалеко від Керченської протоки. З екіпажу буксира ніхто не постраждав. Після цього російська сторона заблокувала прохід Керченською протокою. Українські кораблі простояли біля Керченської протоки до вечора 25 листопада і вирішили повернутися в Одесу. Після початку руху російські прикордонники почали переслідування українські судна, а після застосували зброю, напавши на них. Кораблі були захоплені, а 24 члени екіпажу взяті в полон. Кілька з них отримали поранення під час нападу

Згодом так звані суди в анексованому Криму заарештували їх на два місяці. Після цього моряків доправили в СІЗО у Москві. Усіх їх звинувачують у нібито незаконному перетині російського кордону. Пізніше всі українські моряки визнали себе військовополоненими Росії.

У середині січня 2019 року суди у Москві розглянули питання подовження запобіжного заходу морякам. Клопотання адвокатів про поводження з ними як з військовополоненими або ж зміну запобіжного заходу судді відхилили і подовжили їм арешти до 24-26 квітня. Аналогічне рішення було ухвалене і в квітні, продовживши арешт морякам до середини літа 2019 року. У середині липня суд знову продовжив їм утримання під вартою до кінця жовтня. 

 Кореспондент ТСН Сергій Осадчук

Залиште свій коментар

Вибір редакції