В ООН стурбовані безкарністю злочинів на Донбасі

Згідно з доповіддю, на території, контрольованій сепаратистами, розслідування мають виборчий характер, а право на справедливий суд не гарантовано.

Організація Об'єднаних Націй занепокоєна ситуацією в Україні і що всі вбивства залишаються безкарними.

Як повідомляє ru.Reuters, вбивства з обох сторін фронту на сході України практично не розслідуються, це створює небезпечну атмосферу безкарності в зоні конфлікту з сепаратистами, що забрав за два роки понад 9400 життів, заявили в ООН.

"Більшість позасудових розправ і вбивств у зоні конфлікту залишаються нерозслідуваними... процвітає безкарність, що лише заохочує вбивства і підриває надію на справедливе покарання", - йдеться у звіті ООН.

Правозахисники з ООН зібрали досьє подібних злочинів, у яких звинувачують обидві сторони конфлікту, правоохоронні органи і бійців добровольчих батальйонів.

В Управлінні Верховного комісара відзначили відсутність мотивації у розслідуванні деяких справ. Особливо, коли це стосується злочинів, у яких підозрюються українські військовослужбовці. Також має місце замовчування і політична упередженість.

На території, контрольованій сепаратистами, розслідування носять виборчий характер, а право на справедливий суд не гарантовано, йдеться в документі.

Офіс комісара ООН доклав до доповіді далеко не повний перелік злочинів, виявлених із січня 2014 до травня 2016 року. Він включає підозри у вбивстві здалися в полон бійців, тортури, насильницьку смерть в ув'язненні і 58 жертв двох із половиною десятків розстрілів.

"Ініціаторами розслідувань найчастіше виступають родичі жертв, а не влада. У деяких випадках правоохоронні органи тільки приймають заяви, але утримуються від слідчих дій під різними приводами", - сказано в доповіді ООН.

Нагадаємо, кількість загиблих серед цивільного населення в ході конфлікту в Донбасі у червні 2016 року виявилася найбільшою за останні 10 місяців, існує ризик загострення протистояння.

Як повідомили в щомісячному звіті Управління ООН з координації гуманітарних питань, з 1 червня по 30 червня жертвами бойових дій стали 12 цивільних осіб, ще 57 отримали поранення.

Таким чином, червень 2016 року був самим кровопролитним з серпня 2015 року, зазначається у звіті. Загальна кількість загиблих з початку конфлікту досягло 9470 чоловік, поранених - 21880 осіб.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: