В Україні "прописується" все більше злодіїв у законі

Дата публікації
Перегляди
4777
Поділитись:
WhatsApp
Viber
В Україні "прописується" все більше злодіїв у законі

В Україні нині мешкає 42 злодії у законі. / Фото: 2+2

У кримінальному світі триває перерозподіл сфер впливу.

В Україні все більше "осідає" злодіїв у законі. Експерти припускають, що у кримінальному світі на теренах колишнього Радянського Союзу триває перерозподіл сфер впливу, йдеться в сюжеті "Новин з 2+2".

Журналісти програми розшукали таких людей і дізналися, чим саме вони займаються в Україні.

"Лікуватися приїхав. До Сак. Відпочивав на набережній", - говорить злодій у законі.

Криміналітети вигадують такі прості на перший погляд відмовки, адже за "поняттями" публічно відхреститися від свого кримінального статусу не мають права, можуть лише промовчати.

"Ну злодій я і що далі?", - говорить чоловік.

Такі, як він, нічого не порушили, але їхнє перебування на території України дуже небажане. За словами правоохоронців, Україна для таких осіб аж занадто безпечна територія.

В Україні побільшало кримінальних авторитетів

В Україні побільшало кримінальних авторитетів

"У нас дуже на сьогоднішній день комфортно. Законодавством не передбачено будь-якої відповідальності - піймали і ще раз можна видворити, тобто до кримінальної відповідальності не притягуються. В інших країнах колишнього СНД такого немає", - повідомив заступник керівника УБОЗ МВС України.

Найгірше, кажуть нардепи, що на кордоні немає списків з портретами та іменами кримінальних авторитетів.

"Немає, немає", - зауважив колишній керівник ГУ МВС України в Криму Геннадій Москаль.

Тому прикордонникам доводиться їх пропускати, бо людина просто змінила одну літеру прізвища у паспорті. Ще гірша ситуація з Інтерполом. Там у базі розшукуваних людей окремого розділу для кримінальної сфери не існує, а є просто чотиритомник небажаних осіб.

"В базі було все, починаючи від злісних неплатників аліментів і закінчуючи злочинцями, які вчинили кримінальні злочини. Те, що в базі Інтерполу, написи там "злодій в законі, мафіозі, хрещений батько" - ні, це 100%. Це все, скажімо так, романтика", - повідомив голова Інтерполу в 2005-2007 рр. Кирило Куліков.

Минуле літо для українських правоохоронців було рекордним. Лише за кілька місяців довелось випроводити за межі країни півтора десятка злодіїв. За інформацією джерел телеканалу, вони прямували до Криму, де мали ділити сфери впливу.

"Є сфери впливу, де вони не хочуть йти на конфронтацію з владою, де сфери впливу взяли донецькі, є сфери впливу, де контролюють злодії в законі, є сфери впливу, де контролюють місцеві кримінальні авторитети. Від цього ми відмовляємось, це ми беремо, того ми "потісняємо", того треба "розкоронувати", це якийсь лівий "фуфлижнік"", - додав Москаль.

За його словами, наразі ситуація у Криму порівняно з минулими роками значно погіршилася.

Та і в цілому по території України побільшало авторитетів, адже у них існує чітка схема розподілу влади. Вона проста і зрозуміла. Найавторитетніші злодії в законі розставляють своїх "наглядачів". Такі є у кожному регіоні України. Якщо "наглядачам" не вдається вирішити питання, то звертаються до верхівки. Усе вирішує сходка. За інформацією телеканалу, колегія складається з шести осіб. Вони найголовніші на всій території колишнього Радянського Союзу. В Україні, кажуть, нині мешкає 42 злодії у законі.

Зазначимо, раніше повідомлялося, що з України видворили грузинського злодія в законі Полікарпа Джанелідзе.

 

Наступна публікація