В Україні все частіше говорять про самопідпал "Інтера"

Події з начебто захопленням офісу телеканалу могли бути театральною постановкою.

Слідство розглядає версію про самопідпал телеканалу "Інтер". Інцидент минулої неділі журналісти та експерти вже охрестили "активною обороною", йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Цей термін використовують для позначення ситуацій, коли потенційна жертва нападу інсценує атаку на себе, щоб уникнути реальної загрози. Підстав так вважати додав відеозапис нібито нападу, оприлюднений самим "Інтером". На відео з камер спостережень видно, як група людей у масках безперешкодно входить у будівлю, струменем із вогнегасника знешкоджує двох охоронців на стійці адміністрації, рухається далі коридором і натрапляють на озброєних бодігардів. Троє міцних чоловіків охороняють кабінет Ігоря Шувалова – куратора інформслужби каналу. Побачивши нападників, вони тягнуться по зброю. Але колишні спецпризначенці роблять це настільки кволо, що не встигають її дістати. Натомість отримують струмені з вогнегасників по обличчях.

У ДСНС розповіли, що спровокувало пожежу в офісі телеканалу "Інтер"

Нападники, які вголос вимагають звільнення Шувалова з посади, опинившись перед його кабінетом – розвертаються. І йдуть у зворотному напрямку. За тайм-кодами на відео диверсійна операція тривала дев'ять хвилин. У мережу виклали лише сім. Куди поділася решта – невідомо. Радник міністра внутрішніх справ Зорян Шкіряк наголошує, що його відомство повної версії теж не бачило. Телевізійники оригінали не надають – і це додає враження, що вони підпалили самі себе. "Безумовно така провокація була на руку самим власникам телеканалу, який сьогодні проводить внутрішню диверсію проти держави Україна", - вважає Шкіряк.

Журналісти припускають, що підпал українського телеканалу був вигідним передовсім його кремлівським кураторам. Адже така пожежа вирішує купу проблем: формує імідж жертви та дозволяє легально знищити купу документів, які могли б бути важливими доказами, якби опинилися в руках слідчих. Психолог у галузі безпеки Валентин Кім після уважного перегляду відео також додав аргументів такій версії. Фахівець каже, що поведінка охоронців виглядає щонайменше дивною. "Аби ми бачимо другосортних охоронців, котрих там залишили, щоби не жертвувати. Або це колосальна непрофесійність", - підсумовує він.

Про координацію підпалу зі співробітниками телеканалу може свідчити і поведінка його працівників. Зазвичай у таких ситуаціях люди панікують і самі собі створюють проблеми. На "Інтері" під час пожежі всі поводилися спокійно.

Наразі стверджувати, що на "Інтері" дійсно здійснили самопідпал, юридичних підстав не має. Але сукупність збігів навколо інциденту і змонтоване відео, з якого без жодних пояснень вирізали майже три хвилини, залишають дуже багато запитань.

Як уже повідомлялося, "1+1 медіа" заявляє про факти брехні в ефірі телеканалу "Інтер"Керівництво "1+1 медіа" обурене оприлюдненням в ефірі телеканалу "Інтер" неперевірених чуток щодо ведучого та креативного продюсера програми "Гроші" на 1+1 Олександра Дубінського, та звертається до правоохоронних органів з вимогою про перевірку роботи каналу.

Кореспондент ТСН Дмитро Святненко

ВідеоКому вигідне знищення телеканалу “Інтер”: слідство розглядає версію про самопідпал

Залиште свій коментар

Наступна публікація