Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Вдови загиблих в океані моряків підозрюють, що їхніх чоловіків вбили

Припускають, що чоловіки могли дізнатись про контрабанду

Детективна історія в океані. Найближчими днями дипломати знатимуть, від чого загинули моряки Олександр Червоний та Микола Лукашов, йдеться в ТСН.16.45.

7 травня їхні тіла знайшли на борту корабля в Атлантичному океані поблизу Кабо-Верде. Головні запитання: чому у чоловіків набряк легень - це отруєння, і чи це вбивство? Консул України у Сенегалі уже провів низку переговорів з місцевою владою, куди капітан наказав віддати тіла. Сприяти розслідуванню пообіцяли і власники судна. А от дружини моряків бояться так і не дізнатися правди. Дві вдови Ольга Лукашова та Катерина Червона приїхали по допомогу з Херсона до Києва. Механік Олександр Червоний помер на борту за півдоби після колеги. Катерина розповідає, чоловіка бентежило щось підозріле на судні. Та що – не сказав.

«Коли ми з ним розмовляли 29 квітня, він був дуже пригнічений. Раніше я такого за ним не помічала. І він мені сказав, що дуже хочу списатися додому в найближчому порту», - зазначає жінка одного з загиблих.

Дружинам повідомили про трагічні випадки і навіть надіслали фотографії. Та що стало причиною, не сказали. Інколи у бесідах лунало слово «отруєння». На борту  залишається ще п’ятеро українців. Прояснити ситуацію міг би старший помічник капітана Сергій Коханов. Та останні дні він на зв'язок не виходить.

«Я розмовляла особисто з старпомом «Атлантик Гармоні». На той момент він від мене приховав інформацію, він мені доводив, що мій чоловік помер природною смертю. Був розтин, наркотиків і алкоголю в крові не виявлено. Але він промовчав. Змовчав, що на судні це вже друга смерть. Поруч загиблий хлопчик. Він мені про це нічого не повідомив», - запевняє інша вдова.

ВідеоМЗС України тисне на владу Кабо-Верде, щоб прискорити розслідування смерті моряків

Найближчими днями дипломати знатимуть, від чого загинули моряки Олександр Червоний та Микола Лукашов. 7 травня їхні тіла знайшли на борту корабля в Атлантичному океані поблизу Кабо-Верде. Головні запитання: чому у чоловіків набряк легень, чи це отруєння, і чи це вбивство. Консул України у Сенегалі уже провів низку переговорів з владою Кабо-Верде, куди капітан наказав віддати тіла. 

МЗС України тисне на владу Кабо-Верде, щоб прискорити розслідування смерті моряків

Капітан наказав вивантажити загиблих у морг столиці Кабо-Верде – Праї, де перебувало судно. Дружини бояться, що тіла зникнуть. Або їх піддадуть кремації.

«Я хочу, щоб наші хлопці приїхали найближчим часом додому. Ми хочемо їх поховати. Ми хочемо їх бачити цілими. Ми не хочемо бачити попіл. Дуже хочеться знати правду, дуже хочеться правди», - каже Катерина Червона.

Професійний сайт "Маринтрафік" показує, що суховантаж «Атлантик Гармоні» в ці години минає Західну Сахару і за кілька днів буде у Гібралтарі.

Міністерству закордонних справ вдалося зв’язатися як з власниками судна, так і з владою Кабо-Верде. Смерть моряків уже розслідують.

«Представник судноплавної компанії запевнив, що він готовий надати сприяння репатріації тіл загиблих моряків до України. І сприяти в одержанні об’єктивних результатів розслідування. У п’ятницю ми відрядили консула України у Сенегалі до Кабо-Верде. Сьогодні він матиме зустріч з представниками правоохоронних органів з метою одержання результатів судово-медичної експертизи», - запевнив представник від МЗС Василь Кирилич.

Непідтверджені чутки зазначають, що українські моряки могли дізнатися про контрабанду на борту «Атлантик Гармоні», можливо, нафтопродуктів. Але до Інтерполу справа не дійшла. Турецьким судном, яке ходить під прапором Гонконгу, наразі займається місцева поліція.

Залиште свій коментар

Вибір редакції