Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Смерть моряків у Кабо-Верде: на місце подій виїхав український консул

В Україні обмаль інформації про трагедію, рідні жертв б’ють на сполох.

Біля берегів Кабо-Верде на борту судна Atlantic Harmony знайшли мертвими помічника капітана Миколу Лукашова та бортового механіка Олександра Червоного. Чоловіки мешкали у Херсоні, і зі слів родичів померли через отруєння, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Ще один член екіпажу, громадянин Індії, перебуває в комі. Жінки обурені, бо попри надіслані їм із корабля фото, офіційні особи говорять про звичайну смерт. "Кажуть, що мій чоловік помер власною смертю. Але хлопці, ви вважаєте, це співпадіння? Друга смерть і третій, можливо, його вже нема в живих", - питає дружина загиблого Ольга Лукашова.

ВідеоДвох українських моряків знайшли мертвими на судні біля Кабо-Верде

Механіка Олександра Червоного та помічника капітана Миколу Лукашова - обидва з Херсона - знайшли мертвими просто на борту судна Atlantic Harmony. Попередня причина, зі слів їхніх родичів, - отруєння. У комі ще один моряк - громадянин Індії. Що сталося, команда, де є ще українці, родичам не розповідає. Турецький судновласник на зв'язок не виходить. Дипломати працюють над тим, як доправити тіла до України.

Двох українських моряків знайшли мертвими на судні біля Кабо-Верде

Обидва моряки прийшли на турецьке судно у лютому, і під прапором Гонконгу спочатку перевозили вітряки, а потім інший вантаж. Під час останнього рейсу корабель прямував з Бразилії на Кіпр, а зараз, за даними відкритого джерела, знаходиться біля Кабо-Верде. Саме у цю невеличку країну, де немає українського посольства, і вивезли тіла загиблих.

Крюінгові компанії, через які загиблі влаштовувались на роботу, розташовані на Одещині і у Миколаєві. Там нічого не коментують, а миколаївська фірма навіть виїхала з офісу і зняла табличку. Рідні загиблих кажуть, що влаштуватися на судно без посередників неможливо. "Ми віддали півтори тисячі доларів, щоби чоловік поїхав і зустрів там смерть", - нарікає одна з жінок.

Фотогалерея Сімейна драма під Одесою: моряк намагався вбити дружину і дочку, захопив заручників і поранив поліцейського (3 фото)

Після звістки про смерть Олександра та Миколи, їхні дружини знайшли контакти ще чотирьох херсонських моряків, які зараз на цьому ж судні, однак жоден з них ні на дзвінки, ні на листи не відповідає. Жінки підозрюють, що їх залякали, аби приховати справжню причину загибелі чоловіків. Крім того, про смерть двох українців у МЗС дізналися лише від родичів загиблих. "У нас одне питання: чому Кабо-Верде, отримавши цей вантаж, не повідомило МЗС, посольство України, консула нашого", - дивується брат загиблого Владислав Червоний.

Дипломати кажуть, що вже займаються питанням повернення тіл в Україну. "Ми доручили опрацювати  судновласникам та операторам судна питання невідкладної репатріації тіл. Посольствам також доручено зв'язатися зі страховою компанією в Лондоні та представництвами міжнародної федерації працівників транспорту. Консул України в Сенегалі одержав завдання виїхати на місце події, з'ясувати стан та результати розслідування", - звітує начальник управління консульського забезпечення Василь Кирилич.

Дружини загиблих моряків звернулися до усіх правозахисних організацій, що працюють з моряками, і просять допомогти провести незалежну експертизу тіл. За попередніми даними, ні алкоголю, ні наркотиків у крові чоловіків не виявили. "Ми просто кричимо і просимо всіх, щоби нам допомагали, щоби було слідство, щоби притягли до відповідальності членів екіпажу, капітана в першу чергу, і старпома, старшого механіка, щоби вони відповіли, що відбулося в них на судні", - каже Лукашова.

Кореспондент ТСН Олена Ваніна

Залиште свій коментар

Вибір редакції