Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Вдягни шкарпетки різних кольорів. Світ відзначає День людини з синдромом Дауна

Один із семиста малюків з’являється на на світ із цією особливістю.

Сьогодні День людини з синдромом Дауна – одного з найбільш поширених генетичних порушень. В усьому світі проходить флешмоб lots of socks, тобто "багато шкарпеток". Люди одягають шкарпетки з неоднаковими візерунками і різних кольорів, аби відчути, як це - бути не таким як усі й жити під пильними поглядами оточення. Чим унікальні "сонячні люди" і на що вони здатні, йдеться в сюжеті "Сніданку з 1+1".

Вони мають додаткову - 47-у - хромосому. І в цьому їхня особливість. Один із семиста малюків з’являється на світ із синдромом Дауна. В Україні таких людей  близько 15 тисяч. Їх трохи вирізняє характерна зовнішність, особливість  розвитку та соціальної адаптації. А ще "сонячні люди" - добрі, наївні, довірливі, відкриті та усміхнені.

Відео Координатор проекту "Підтримане працевлаштування" розповіла про ринок праці для людей із синдромом Дауна

У нас в гостях координатор проекту "Підтримане працевлаштування" ВБО "Даун Синдром" Іванна Віхтинська та учасниця проекту Анна Сопот. Іванна займається працевлаштуванням людей з синдромом Дауна і розповість, як змінюється ставлення суспільства до людей такими особливостями. 

Координатор проекту "Підтримане працевлаштування" розповіла про ринок праці для людей із синдромом Дауна

Раніше діагноз "синдром Дауна" звучав як вирок. Вони не виходили з дому і були закриті для суспільства. Однак зараз такі люди показали, що теж можуть вчитися та працювати. Багато хто має художній талант, музичні і артистичні здібності й успішний у спорті. Приміром, 34-річна Карен Гаффні стала першою серед людей із синдоромом Дауна, яка переплила Ла-Манш. Іспанський актор Пабло Пінеда отримав нагороду за найкращу роль у фільмі. Окрім того, він  перший у Європі отримав вищу освіту, американець Тім Харріс –  відкрив власний ресторан.

Відео Історії людей із синдромом Дауна, які знайшли роботу і живуть повним життям

21 березня – Міжнародний день людини із синдромом Дауна. Дата вибрана не випадково. Три копії 21 хромосоми і породжують цей синдром. Колись від таких дітей батьки часто відмовлялися і їх виховували у сиротинцях. Сьогодні все змінюється. Все більше дітей стають адаптованими до звичайного життя. Вони вже можуть навчатися у звичайних школах. А дехто вже навіть влаштовується на роботу.

Історії людей із синдромом Дауна, які знайшли роботу і живуть повним життям

Тим часом українець Богдан Кравчук з Луцька прагне довести, що заслуговує на повноцінне життя. Він, попри діагноз "синдром Дауна", став першим в Україні студентом університету з цією особливістю.

Відео У День людини з синдромом Дауна проводять флешмоб із різнокольоровими шкарпетками

Їх називають "дітьми сонця". Сьогодні День людини з синдромом Дауна – одного із найбільш поширених генетичних порушень. Сьогодні в усьому світі проходить флешмоб lots of socks, тобто "багато шкарпеток". Люди одягають шкарпетки з неоднаковими візерунками і різних кольорів, аби відчути, як це бути не таким як усі, і жити під пильними поглядами оточуючих. Чим унікальні "сонячні люди" і на що вони здатні - дивіться!

У День людини з синдромом Дауна проводять флешмоб із різнокольоровими шкарпетками

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції