Відлуння київських подій котиться регіонами країни

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Відлуння київських подій котиться регіонами країни

В Україні мітингують на підтримку київських демонстрантів

Люди виходять на мітинги, страйкують і висувають вимоги до влади й правоохоронців.

Жалоба, попереджувальні страйки, пікети силовиків і журналістські протести. В українських регіонах по-різному відгукуються на столичні події, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Понад півтисячі людей зібралися під стінами облдержадміністрації в Івано-Франківську на попереджувальний страйк. Хвилиною мовчання вони вшанували пам'ять загиблих у Києві "євромайданівців". Міліціонерів, які щільним кільцем охороняли вхід до адміністрації, змусили зняти головні убори. На вимогу мітингарів вийшов губернатор. Але ні написати заяву про відставку, ні вийти з Партії регіонів, як його закликали люди, не погодився. Страйк тривав понад 2 години. Після цього протестувальники колоною рушили вулицями міста.

У Тернополі майдан Мистецтв перейменували на Площу Героїв Євромайдану. Так вирішили сьогодні міські депутати. Вони також звернулися до президента з вимогою скасувати закони, ухвалені 16 січня. А містяни тим часом четвертий день поспіль пікетують обласну міліцію. Сьогодні з'ясувати, на чиєму боці тернопільські силовики, прийшли поети та художники. Виникла невелика сутичка, коли розгнівані мітингувальники побачили, що міліціонер у цивільному все фіксує на камеру.

Провідні газети Мелітополя та Чернівців вийшли з білими шпальтами. У такий спосіб журналісти протестують проти нових законів, ухвалених Верховною Радою та підписаних президентом. На місці традиційних передовиць видання із Запоріжжя зберегли тільки рекламні блоки. А буковинські – гасла "Диктатурі — НІ! Антиконституційні закони НЕ ВИЗНАЄМО!". "Це не остання наша акція, ми плануємо ряд заходів, які нам під силу, які разом з іншими ЗМІ будуть тривати доти, поки закони ці не будуть скасовані", - пообіцяв головний редактор газети "Молодий буковинець" Богдан Загайський.

Білі полотнища, замащені червоною фарбою, державні стяги з траурними стрічками та фото загиблих на Грушевського кількасотенною колоною пронесли сьогодні демонстранти вулицями Луцька. Мітингувальники йшли тротуарами, намагаючись не перешкоджати руху транспорту, робили короткі зупинки у людних місцях, поблизу будівель СБУ, прокуратури та міліції. Свою акцію молодь назвала маршем небайдужих.

Раніше повідомлялося, що у шести регіонах протестувальники взяли під контроль місцеві ОДА.

Кореспонденти ТСН Світлана Павук, Сніжана Шевчук та Алла Пасс

Україною пронеслась хвиля страйків і жалоби

Україною пронеслась хвиля страйків і жалоби
Наступна публікація