Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Військовий прокурор Матіос позивається до начальника Генштабу

Матіос вважає неправомірним обмеження повноважень військових слідчих прокурорів.

Головний військовий прокурор Анатолій Матіос подав позов проти начальника Генерального штабу Віктора Муженка через обмеження повноважень військових слідчих прокурорів.

Про це Матіос заявив під час інтерв’ю "112 Україна".

"Я подав позов до суду, який має поставити крапку, правомірні дії керівництва Генштабу чи не правомірні", - повідомив головний військовий прокурор.

Як зазначається, згідно з нововведенням Муженка, військових прокурорів допускають до частин лише для слідчих дій і за разовою перепусткою. Також їм забороняється вилучати оригінали наказів, а їхнє повноваження збирати матеріали і складати адмінпротоколи обмежується.

ВідеоГенштаб заборонив пускати військових прокурорів на територію військових частин і складів

Матіос наголосив, що минулого року завдяки роботі військових прокурорів у частинах до кримінальної відповідальності у вигляді гауптвахти вдалось притягнути 630 військових, а до адміністративної - 1 300.

Своєю чергою, у Генштабі сказали, що позивна заява вже надійшла і опрацьовується. Наразі там проводять заходи, щоб забезпечити належне представництво інтересів Генштабу в суді.

Про це повідомляє Українська правда.

Також у генштабі заявили, що документ, на який скаржиться Матіос, - телеграма з роз’ясненням порядку допуску на роботу працівників військової прокуратури в органах військового управління та військових частинах на об’єктах. Як повідомляється, у телеграмі були зібрані посилання на уже наявні в Україні нормативні документи і закони щодо порядку доступу і дій працівників військової прокуратури на військових об’єктах.

Нагадаємо, суд дозволив військовим прокурорам приховувати статки. Апеляційний суд визнав законною постанову головного військового прокурора Матіоса про декларації.

Залиште свій коментар

Вибір редакції