Власенко пропонує стягнути борги Тимошенко по ЄЕСУ з Кучми і Азарова

Власенко пропонує стягнути борги Тимошенко по ЄЕСУ з Кучми і Азарова

Власенко вважає, що боги ЄЕСУ мають сплачувати Кучма і Азаров / Фото: tymoshenko.ua

Захисник Тимошенко стверджує, що у боргах корпорації ЄЕСУ винні саме екс-президент і чинний прем'єр.

Справи в американському і російському судах доводять, що українська справа про борги ЄЕСУ, порушена СБУ проти екс-прем'єра Юлії Тимошенко, є фальшивкою.

Про це заявив захисник екс-прем'єра Сергій Власенко, повідомили у прес-службі "Батьківщини".

Зокрема, як зазначив Власенко, президент Віктор Янукович в інтерв'ю телеканалу "Євроньюз" заявив, що кримінальні справи проти Юлії Тимошенко, порушені в Україні, нібито підтверджуються судами по справі Павла Лазаренка у США та справі генерала Георгія Олійника в Росії.

"Очевидно, глава держави у цьому питанні глибоко дезінформований своїми підлеглими, через це і його заяви не відповідають дійсності", - вважає Власенко.

Власенко ґрунтує свої твердження на документах, які містяться у так газовій справі проти Юлії Тимошенко.

"Зокрема, йдеться про постанову президії Верховного суду Російської Федерації (2003 р.), згідно з якою всі вироки у справі генерала Олійника скасовані як незаконні, а справи закриті за відсутності складу злочину. Це означає, що злочину, відповідно, не було", - запевняє він.

"Щодо американської справи Павла Лазаренка, на яку посилався президент, то як неодноразово заявляли офіційні особи, зокрема, Марта Борщ, американський прокурор, яка вела справу Лазаренка в Сполучених Штатах, в США не розглядалися і не могли розглядатися будь-які епізоди, пов'язані із ЄЕСУ, як у бутність Юлії Тимошенко керівником цієї компанії (до 1997 року), так і після того", - зазначив Власенко.

Таким чином справи в американському і російському судах, про які згадав Янукович, не є доказом неіснуючої провини Тимошенко, резюмував народний депутат.

"Навпаки, - зазначив Власенко, - вони є додатковими аргументами, які доводять, що вся так звана справа про борги ЄЕСУ, порушена проти Юлії Тимошенко - сфальсифікована, як і всі попередні справи. ЄЕСУ не перекладала на державу своїх боргових зобов'язань. Борги ЄЕСУ як приватної компанії були спричинені тим, що корпорацію в 90-ті роки свідомо зруйнував тодішній голова Державної податкової адміністрації Микола Азаров за прямою вказівкою тогочасного президента Леоніда Кучми. Отож, саме цим двом добродіям і слід адресувати боргові претензії до ЄЕСУ", - вважає Власенко.

Нагадаємо, 11 жовтня оголосили вирок Юлії Тимошенко в Печерському райсуді Києва. Колишнього главу уряду та лідера опозиції визнали винною у перевищенні службових повноважень при укладанні на початку 2009 року газової угоди з Росією. Екс-прем'єрку засудили до позбавлення волі на 7 років. Таке покарання – сім років позбавлення волі - вимагала прокуратура.

13 жовтня начальник Головного слідчого управління СБУ Іван Дерев'янко заявив, що стосовно Тимошенко порушено нову кримінальну справу - за покладання боргів корпорації "Єдині енергетичні системи України" на бюджет України. Слідство обвинувачує Тимошенко у тому, що вона перевела борг ЄЕСУ перед Міноборони Росії на суму 405 мільйонів 500 тисяч доларів на державний бюджет України.

Читайте також:

Майже половина українців готові випустити Тимошенко заради євроінтеграції

Регіонал хоче посадити Ющенка поруч із Тимошенко

Єфремов упевнений, що декриміналізації статті Тимошенко не буде

Повʼязані теми:

Наступна публікація