Власенко пропонує стягнути борги Тимошенко по ЄЕСУ з Кучми і Азарова

Захисник Тимошенко стверджує, що у боргах корпорації ЄЕСУ винні саме екс-президент і чинний прем'єр.

Справи в американському і російському судах доводять, що українська справа про борги ЄЕСУ, порушена СБУ проти екс-прем'єра Юлії Тимошенко, є фальшивкою.

Про це заявив захисник екс-прем'єра Сергій Власенко, повідомили у прес-службі "Батьківщини".

Зокрема, як зазначив Власенко, президент Віктор Янукович в інтерв'ю телеканалу "Євроньюз" заявив, що кримінальні справи проти Юлії Тимошенко, порушені в Україні, нібито підтверджуються судами по справі Павла Лазаренка у США та справі генерала Георгія Олійника в Росії.

"Очевидно, глава держави у цьому питанні глибоко дезінформований своїми підлеглими, через це і його заяви не відповідають дійсності", - вважає Власенко.

Власенко ґрунтує свої твердження на документах, які містяться у так газовій справі проти Юлії Тимошенко.

"Зокрема, йдеться про постанову президії Верховного суду Російської Федерації (2003 р.), згідно з якою всі вироки у справі генерала Олійника скасовані як незаконні, а справи закриті за відсутності складу злочину. Це означає, що злочину, відповідно, не було", - запевняє він.

"Щодо американської справи Павла Лазаренка, на яку посилався президент, то як неодноразово заявляли офіційні особи, зокрема, Марта Борщ, американський прокурор, яка вела справу Лазаренка в Сполучених Штатах, в США не розглядалися і не могли розглядатися будь-які епізоди, пов'язані із ЄЕСУ, як у бутність Юлії Тимошенко керівником цієї компанії (до 1997 року), так і після того", - зазначив Власенко.

Таким чином справи в американському і російському судах, про які згадав Янукович, не є доказом неіснуючої провини Тимошенко, резюмував народний депутат.

"Навпаки, - зазначив Власенко, - вони є додатковими аргументами, які доводять, що вся так звана справа про борги ЄЕСУ, порушена проти Юлії Тимошенко - сфальсифікована, як і всі попередні справи. ЄЕСУ не перекладала на державу своїх боргових зобов'язань. Борги ЄЕСУ як приватної компанії були спричинені тим, що корпорацію в 90-ті роки свідомо зруйнував тодішній голова Державної податкової адміністрації Микола Азаров за прямою вказівкою тогочасного президента Леоніда Кучми. Отож, саме цим двом добродіям і слід адресувати боргові претензії до ЄЕСУ", - вважає Власенко.

Нагадаємо, 11 жовтня оголосили вирок Юлії Тимошенко в Печерському райсуді Києва. Колишнього главу уряду та лідера опозиції визнали винною у перевищенні службових повноважень при укладанні на початку 2009 року газової угоди з Росією. Екс-прем'єрку засудили до позбавлення волі на 7 років. Таке покарання – сім років позбавлення волі - вимагала прокуратура.

13 жовтня начальник Головного слідчого управління СБУ Іван Дерев'янко заявив, що стосовно Тимошенко порушено нову кримінальну справу - за покладання боргів корпорації "Єдині енергетичні системи України" на бюджет України. Слідство обвинувачує Тимошенко у тому, що вона перевела борг ЄЕСУ перед Міноборони Росії на суму 405 мільйонів 500 тисяч доларів на державний бюджет України.

Читайте також:

Майже половина українців готові випустити Тимошенко заради євроінтеграції

Регіонал хоче посадити Ющенка поруч із Тимошенко

Єфремов упевнений, що декриміналізації статті Тимошенко не буде

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: