Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Вода в Чорному морі біля Одеси повернула собі нормальний колір

На пляжах Одеси, як і раніше, людно.

Чорне море зазеленіло, і незвичний колір налякав туристів, які приїхали вихідними на відпочинок до Одеси. Вода на узбережжі раптово згустилась, як кисіль, та стала смарагдовою, а навіть у відкритому морі з'явилися величезні жовто-зелені плями, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Хвилі, що нагнало вітром, пофарбували в зелене пляжі й самих відпочивальників. Зранку ТСН у прямому ефірі перевіряла воду, нині вона вже звичного кольору. Але біологи застерігають – тільки-но на морі стане спокійніше, водорості знову підійдуть до берега.

ВідеоВода на Чорному морі раптово згустилася, як кисіль, та стала смарагдовою

З’явились навіть величезні жовто-зелені плями. Хвилі, що нагнало вітром, пофарбували у зелене пляжі й самих відпочивальників. Зранку ТСН у прямому ефірі перевіряла воду. Нині вона звичного кольору, але біологи кажуть, як тільки на морі стане спокійніше, водорості знову підійдуть до берега.    

Вода на Чорному морі раптово згустилася, як кисіль, та стала смарагдовою

Розмножуватися шаленими темпами вони почали через рясні дощі та спеку. Купання в такій воді, за словами фахівців, не нашкодить, якщо її не ковтати і не занурюватися з головою. "Це цвіте лиман і планктон. Це гниль така, вона з лиману виноситься сюди, в море. Не небезпечно це", - запевняє матрос-рятувальник Віктор Чумаченко. "Страху немає ніякого. Ну, звичайні водорості. Головне, щоби до рота не потрапляло", - каже відпочивальник Володимир Шувалов.

Як повідомлялося, напередодні море стало зеленого кольору через розмноження мікроскопічних організмів ціанобактерій Nodularia spumigena, які виділяють отруйні речовини. Офіційно міська влада купатися у морі не заборонила, проте екологи не радять цього робити, адже при контакті зі шкірою можливий розвиток алергічних реакцій. Небезпечні ці бактерії і для морської флори і фауни. Якщо припливи біогенних елементів будуть продовжуватися, а температура води й надалі збільшуватиметься, то можливе виникнення нестачі повітря у воді. "Ці мікроорганізми поглинають весь кисень з води і тому гине вся живність. Таке вже було в Одеській затоці в 2010 році – масова загибель всього живого. Тоді навіть всі мідії загинули. Це екологічна катастрофа великого масштабу. Це дуже серйозно може позначитися на екології міста Одеси", - розповів Владислав Балинський.

Залиште свій коментар

Вибір редакції