Вперше за часи незалежності в Україні запустили ядерну установку

За словами президента, Україна зробила величезний внесок у програму нерозповсюдження ядерної зброї.

Сьогодні, 23 березня, у Харкові відбувся перший контрольний запуск установки "Джерело нейтронів". У якому взяли участь президент України та посол Сполучених Штатів Америки в Україні Джеффрі Пайєтт.

Про це повідомив президент України Петро Порошенко на зустрічі з фізиками-ядерниками у Харкові, повідомляється на офіційному сайті президента України.

Проект створений за підтримки США в рамках програми про "нерозповсюдження ядерної зброї".

Президент наголосив, що це перша установка за часи незалежної України. За його словами, це наочний приклад для всіх, приклад для співробітництва в сфері ядерної безпеки та нерозповсюдження ядерної зброї.

"Установка "Джерело нейтронів" дозволить проводити Україні сучасні дослідження у різних галузях науки та техніки, розробляти практично весь спектр радіоізотопів для потреб медицини та промисловості, а також вирішувати проблеми ядерної енергетики, продовжувати терміни експлуатації атомних електростанцій", - йдеться у повідомлені.

Також глава держави наголосив, що Україна зробила величезний внесок у програму нерозповсюдження ядерної зброї. Це не лише добровільна відмова від третього в світі ядерного арсеналу, а й передача високогозбаченого урану, і співпраця з міжнародними організаціями для значного підвищення технологічної безпеки.

Нагадаємо, нещодавно ракета українського виробництва пройшла успішне вогневе випробування, повідомив секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов. Сьогодні він побував на полігоні, де відбулося випробування ракети українського виробництва.

Турчинов наголосив, що відновлення ракетного щита є одним з пріоритетних завдань для оборони і безпеки нашої країни. 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: