Як почуватися щасливим – прості поради від Супрун

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Важливо займатися справою, яка до вподоби, спілкуватись з людьми та слідкувати за раціоном та психічним станом.

Єдиної пігулки для щастя не існує, але є різні способи отримувати позитивні емоції та стати більш щасливим.

Про це 20 березня, у Міжнародний день щастя, пише виконувачка обов'язків міністра охорони здоров'я Уляна Супрун у Facebook.

За її словами, науковці визначили, що близько третини почуття щастя залежить від генів. Тобто деякі люди більше схильні почуватися щасливими, ніж інші. Втім, це не означає, що відчуття щастя зумовлене лише природно. Дослідження вказують, що здебільшого щастя залежить від виборів, що ми робимо у своєму житті. Так, допомога іншим людям та відчуття приналежності допомагають жити щасливіше та довше.

Супрун радить присвятити себе тій справі, яка нам найбільше до вподоби. Це може бути не лише робота, а підтримка соціально важливих проектів, волонтерство, хобі, чи допомога близьким. Головне — знати, що робиш щось важливе. Водночас допомога іншим приносить не тільки позитивні емоції, але й велику користь для здоров‘я.

Нам потрібна приналежність до спільноти, громади, родини чи кола однодумців. Спільнота дає нам відчуття ідентичності та підтримку. Це можуть бути групові заняття спортом, об’єднання для захисту довкілля чи тварин або ініціатива в місцевості, де ви мешкаєте.

Такі зв'язки стимулюють розумову та емоційну діяльність, і є каталізаторами хорошого настрою. Натомість ізоляція та самотність діють навпаки. Коли ми разом у згуртованій команді — активно виділяється гормон окситоцин. Він потрібен для відчуття довіри, бере участь в утворенні вибіркових прив’язаностей, зміцнює імунітет, допомагає дбати про інших та активно виділяється, коли ми закохані.

Що ще можна робити, аби почуватися щасливішими:

  • Бути фізично активними

Від занять спортом виділяються ендорфіни, серотонін, дофамін та ендоканабіоноїди — сполуки, що дарують нам щастя, задоволення, ейфорію та покращують настрій.

  • Стежити за своїм раціоном

Не пропускати приймань їжі, але не переїдати. Науковці радять обов’язково споживати жирну рибу, горіхи, яйця, нерафіновані злаки та багато свіжих овочів. А молочна продукція, хумус і фалафель багаті триптофаном — амінокислотою, з якої утворюється той самий серотонін.

  • Соціалізуватись та намагатися більше спілкуватися

Це потужний стимулятор мозку. Спілкування та підтримка істотно зменшують ризик депресивних станів, синдрому вигорання та серцево-судинних хвороб.

  • Піклуватися про психічне здоров’я

Щастя — не лише відсутність явних хвороб та проблем зі здоров’ям. Це також наш спокій, задоволеність життям та відсутність тривожності. Вчіться розпізнавати стани, коли всього понад міру та неодмінно знайдіть шляхи їх подолати. Щоби піклуватись про психічне здоров’я, нам варто знати як: розпізнати вигорання, подолати тривожність, зберегти баланс між роботою та особистим життям, протидіяти стресу та знати, чому його не варто заїдати їжею.

  • Якомога більше перебувати на світлі

Яскраве світло та часте перебування вдень на вулиці допоможуть простимулювати мозок і змусять його утворювати серотонін. А в деяких дослідженнях навіть вказують, що як денне, так і яскраве світло в приміщенні, покращують соціальну взаємодію та настрій.

Як наголошує Супрун, здоровий спосіб життя не гарантує відчуття щастя, а хвороба не обов’язково означає постійне відчуття нещасливості. Та все одно — активне життя дає більшу стійкість проти життєвих негараздів.

Раніше в ООН оприлюднили рейтинг найщасливіших країн світу. Україна не потрапила до топ-100, але піднялася на п'ять сходинок, порівняно з минулим роком.  

ВідеоРецепти щастя з різних країн світу

Сьогодні - Всесвітній день щастя! У кожної нації його секрет свій. Ми зібрали рецепти від найщасливіших країн світу - дивіться в сюжеті.  

Рецепти щастя з різних країн світу

Залиште свій коментар

Вибір редакції