Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Які загрози можуть чатувати на вашу дитину в літньому таборі – розслідування програми "Гроші"

Коли постає запитання, куди відп­­­­равити дітей влітку на відпочинок та оздоровлення, батьки часто віддають перевагу літнім таборам.

Журналісти програми "Гроші" каналу "1+1" порівняли дитячі табори та дали батькам декілька порад, як переконатися в тому, що ваша дитина поїде на відпочинок в безпечне місце.

Зокрема, аби не зіпсувати дитині відпочинок, команда "Грошей" рекомендує ретельно перевіряти всі установчі документи, договори з працівниками, які будуть опікуватися дитиною, та навіть накладні на постачання продуктів. За законом вони мають на це повне право. Якщо нехтувати цими простими правилами, можна потрапити у неприємну ситуацію, як це сталося із героями сюжету програми "Гроші".

Цього року на оздоровлення дітей держава витратила і ще витратить більш ніж пів мільярда - 602 000 000 гривень. Однак державні табори часто мають незадовільний стан, оскільки ремонт там не робиться з радянських часів. Одну із пільгових путівок (частину суми оплачує держава, а іншу – батьки) до державного табору отримала 12-річна Аня з багатодітної родини. Втім, за словами її сестри - Софії, там на дитину чекали обідрані стіни, холодні батареї, вирвані розетки та розвалені вікна, а спати дітям доводилося у теплому спортивному одязі, адже вночі було дуже холодно. За декілька днів в таких умовах Аня сильно захворіла, її забрали до лазарету, проте належним лікуванням не забезпечили. Врешті, вже після повернення додому дитину ще місяць виходжували.

Частими є і отруєння в дитячих таборах, і не лише у державних, але і у дорогих приватних. Наприклад, інший герой сюжету "Грошей" Андрій придбав для своєї доньки путівку на 10 днів із проживанням у наметовому містечку за 6 тисяч гривень.

"Ми обрали патріотичний табір, українськомовний. З такою, в доброму значенні, козацькою романтикою. Чули про нього хороші відгуки у попередні роки", - розповідає батько дитини.

Романтика від проживання у наметі та козацьких розваг зникла вже за декілька днів, коли дівчинка отруїлася екзотичним кокосом. З гострим отруєнням дитина перебувала 3 дні в наметі, поруч з яким не було навіть туалету. Батько підозрює, інцидент адміністрація намагалася замовчати. Журналісти програми "Гроші" проконсультувалися із юристом та дізналися, які права є у постраждалих:

"Якщо йдеться про вину працівників табору, то батьки мають право на відшкодування вартості цієї путівки, коли буде встановлено вину. Проте приватний оздоровчий заклад може бути звичайним Товариством з обмеженою відповідальністю із статутним капіталом декілька тисяч гривень, що явно недостатньо для того, аби провести лікування і  відновити дитину після наслідків. З державними закладами простіше, тому що в такому випадку за збитки відповідає держава, казначейство, тобто є можливість стягнути ці кошти", - коментує адвокат Тетяна Лежух-Вовк.

Таким чином, табір у якому отруїлася дівчинка, лише на словах можна назвати табором. Орендували землю, поставили намети, найняли персонал і все, табір для відпочинку дітей – готовий. А притягнути винуватців до відповідальності за таких умов – дуже складно.

Детальніше про це розслідування дивіться в сюжеті програми "Гроші":

Зазначимо, вчора вийшов крайній ефір сезону програми "Гроші". Проект йде у літню відпустку та  повернеться в ефір телеканалу "1+1" вже наприкінці серпня.

Вибір редакції