Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У КОДА вирішили закрити табір "Славутич" на Київщині, де отруїлися діти

Комісія виявила численні порушення та зловживання у закладі.

Київська обласна адміністрація достроково закриває зміну у дитячому таборі "Славутич", де отруїлися 12 дітей, унаслідок чого восьмирічна дівчинка вже тиждень перебуває у важкому стані.

Про це заявив голова КОДА Олександр Горган, пише "Українська правда".

"Сьогодні відбулося засідання комісії з надзвичайних ситуацій, де заслуховували інформацію щодо табору. За її результатами ми ухвалили рішення достроково закрити зміну, бо там виявлено низку системних посадових порушень і зловживань. 11 липня усі діти мають роз'їхатися. Зміна закривається", - наголосив він.

За словами Горгана, заклад зможе прийняти нову зміну дітей тільки після того, як пройде повторну перевірку.

ВідеоЕксперти опублікували висновки експертиз щодо отруєння дітей у дитячому таборі "Славутич"

Кишкова паличка, стафілокок та патогенна флора - усе це виявили експерти у відібраних зразках з табору, де минулого тижня отруїлися діти. Висновок опублікувала Держпродспоживслужба. Одна дівчинка і досі перебуває у лікарні, у стабільно важкому стані.

Експерти опублікували висновки експертиз щодо отруєння дітей у дитячому таборі "Славутич"

"Ми не даємо заїзд до того часу, поки не буде проведено повторне лабораторне дослідження і не будуть отримані результати, які дозволять визнати заклад придатним для приймання дітей. У харчоблоці табору виявили бактерії групи кишкової палички, патогенний стафілокок та патогенну флору. Це було знайдено на посуді, на кранах, на раковинах. Ми маємо всі підстави вважати, що наявність цієї флори спричинила масове отруєння", - зазначив очільник Київщини.

Окрім цього посадовець нагадав, що до хворих дітей не пускали медиків.

"1 числа діти були отруєні і 3 числа – через дві доби – по-перше, дітей певну частину часу взагалі не лікували, на них просто не звертали уваги, і дитинка, яка зараз дуже хвора, вона була у хворобливо-сонливому стані, вона весь час втрачала вагу і скочувалась до важкого стану. Потім цих дітей невірно лікували – убили навіть їхню природну флору, а не тільки патогенну, що ще може мати дуже складні наслідки у майбутньому. Потім був момент, коли мати телефонувала уже всім, кому могла, і навіть викликала екстрену медичну допомогу, а екстрена меддопомога відмовила в приїзді", - розповів він.

Горган також зауважив, що карету швидкої прислали лише тоді, коли головлікарю зателефонував заступник прокурора району, проте навіть після цього лікарів не пропустила на територію табору людина, яка суміщає дві посади.

"Він начальник медчастини цього табору і він же сам заступник головного лікаря і відповідає за екстрену меддопомогу у районі", - сказав очільник КОДА.

Нагадаємо, у 12 дітей в таборі "Славутич" на Київщині діагностували розлад шлунково-кишкового тракту і помістили до медичного ізолятора табору. Всі вони є вихованцями спортивної школи Дерюгіних, які прибули, щоб готуватися до змагань. Найбільше постраждала 8-річна дівчинка. Вона перебуває у тяжкому стані, лікарі "Охматдиту" борються за її життя. Наразі триває розслідування.

За даними Держспоживслужби, у госпіталізованої у важкому стані дівчинки попередній діагноз "енцефаліт".

У понеділок, 9 липня, 8-річна дівчинка Марго, яку у важкому стані госпіталізували з дитячого табору "Славутич" на Київщині, сьому добу перебувала у комі.

Залиште свій коментар

Вибір редакції