З турецьких гір у прірву зірвалася харківська художниця

Дата публікації
Перегляди
2991
Поділитись:
WhatsApp
Viber
З турецьких гір у прірву зірвалася харківська художниця

Українська туристка, яка зірвалася з гір, малювала у мандрівках захоплюючі пейзажі

Стали відомі подробиці трагедії, що сталася з українськими туристами у горах Туреччини.

У горах Туреччини загинула українка. Ще двоє дістали поранення.

Як повідомляє ТСН, рятувальникам вдалося телефоном установили контакт із групою українських туристів та уточнити їх місце знаходження.

Нагадаємо, група із тринадцяти українців вирушила у похід 28 квітня. Більше двох тижнів пересувалася за графіком і заздалегідь складеним маршрутом, регулярно передавала свої координати. Аж раптом - опівдні у понеділок, 14 травня надійшов сигнал SOS. Через супутник, за допомогою спеціального приладу.

Трагедія сталася в районі Національного парку Аладаглар у центральній частині Туреччини. Тут високі гори та небезпечні ущелини.

За словами речника МЗС Олександра Дикусарова, українські дипломати одразу взяли ситуацію на особливий контроль, були на постійному зв'язку із турецькою службою пошуку і порятунку.

"Було залучено гелікоптери для пошуку. Ситуація ускладнювалась тим, що складний рельєф. Вершини сягають 3 тисяч метрів над рівнем моря. І є великі западини", - розповів Дикусаров.

Лише вранці гелікоптер знайшов українських туристів. На висоті дві тисячі двісті метрів. Стали відомі і подробиці трагедії. Під час сходження у небезпечному районі з гори зірвалась одна з туристок. Двоє дістали поранення.

"Ми піднімалися. Кожен був на своєму місці. Але з гори падало каміння. Воно ударило одну з нас і перебило мотузку", - розповіли туристи.

Каміння пошкодило страхувальний трос. Дівчина зірвалася у прірву. Загибла - харківська художниця Інна Городиська. Вона була досвідченою туристкою. Любила подорожувати, а у мандрівках – малювала захопливі пейзажі.

Двох поранених українців і тіло Інни забрав гелікоптер. Решта туристів зараз спускаються з гір автомобілем у супроводі рятувальників.

У горах Туреччини загинула українка

У горах Туреччини загинула українка

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
2991
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація