Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
З'явилися фото Томосу про автокефалію Православної Церкви України

З'явилися фото Томосу про автокефалію Православної Церкви України

Томос вже вручили українській делегації.

Міністр економічного розвитку і торгівлі Степан Кубів опублікував фото Томосу. Знімок він поширив на своїй сторінці у соцмережі Facebook.

Молимося разом у Патріаршому соборі св. Георгія. У нас в руках Томос. Скоро відбудеться його підписання.

Опубліковано Степаном Кубовим Субота, 5 січня 2019 р.

"Молимося разом у Патріаршому соборі св. Георгія. У нас в руках Томос", - повідомив Кубів.

Зазначимо, міністр входить у делегацію з України на чолі з президентом, яка поїхала до турецького Стамбула для отримання Томосу.

томос
Томос
томос
томос

Нагадаємо, 15 грудня 2018 року в Україні відбулася історична подія - на Об'єднавчому соборі представники православних церков країни ухвалили рішення про створення єдиної Помісної церкви - Православної церкви України - й обрали її предстоятеля - митрополита Київського Епіфанія, який до того був митрополитом Переяславським і Білоцерківським УПЦ Київського патріархату. 

Після Собору і створення ПЦУ місцеві парафії Московського патріархату почали приєднуватися до помісної церкви. Так, низка парафій у Вінницькій, Чернівецькій, Хмельницькій та інших областях добровільно перейшла до Православної церкви України.

5 січня, у Стамбулі відбулася церемонія підписання Томосу для Православної церкви України.

Вселенський Патріарх підписав документ після урочистої молитви у Патріаршому Храмі Святого Георгія. Там зараз також перебуває українська делегація на чолі з Петром Порошенком.

Відео Історія Томосу: як, попри тиск Москви, Константинополь відновлює історичну справедливість

Шлях, який інші країни проходили десятиліттями, Україні вдалося здолати менше, ніж за рік. Від заяв Константинополя про готовність надати автокефалію до Об'єднавчого Собору пройшл всього вісім місяців. За цей час змінився весь православний світ. А кожен крок у бік української незалежної церкви супроводжувався шаленою протидією з боку Москви. 

Історія Томосу: як, попри тиск Москви, Константинополь відновлює історичну справедливість

Залиште свій коментар

Вибір редакції