За місяць до епідемії грипу в Україні неможливо знайти вакцину

У міністерстві кажуть, невдовзі вакцина потрапить до роздрібної мережі.

Цієї зими на українців нападе новий грип "Гонконг". Від нього вже вакцинувались міністр охорони здоров'я Уляна Супрун та її заступники. І агітували щеплюватися усіх українців. Хоча часу на вакцинацію залишилось обмаль, але знайти вакцину не легко, йдеться у сюжеті ТСН.19:30.

В Україну завезли одразу два види вакцини. Вони відрізняються лише виробниками - це Корея і Франція. Обидві вони захищаються одразу від 3-х видів штамів - це "Гонконг", "Каліфорнія" та "Бризбен".

Гонконг косив українців востаннє в шістдесятих. Особливо небезпечний він для молоді. До каліфорнійського або ж свинячого частина населення уже має імунітет. Проте після минулорічних смертей, а це понад 300 українців, медики кажуть, що непопулярна нині вакцинація може врятувати. Насамперед у групі ризику - вагітні, пацієнти з хронічними захворюваннями та літні люди.

"У минулому році у нас була підвищена смертність. Я можу точно сказати, що жоден з померлих не був щеплений. Вакцинація, вона захищає від тяжкої форми перебігу захворювання, від ускладнень, від смерті", - кажуть епідеміологи.

ВідеоГрип атакує: МОЗ закликає українців вакцинуватися

Вакцину від грипу купувати доведеться самостійно: держава на неї не витрачається. Орієнтовна ціна близько 150 гривень. Торік в Україну завезли 200 тисяч доз, але використали лише 150. Кількість завезеної цьогоріч залежатиме тільки від попиту. Міністр каже, що вакцина в Україні уже є. Щоправда, журналістам ТСН не вдалося знайти жодної у десятку аптечних мереж столиці. В деяких аптеках повідомили, що вакцина буде не раніше 17 листопада.

У МОЗ пояснюють, що кількість завезеної вакцини незначна. Тож вона швидко розійшлася по Україні серед замовників. Це найчастіше підприємства, приватні медичні центри та страхові компанії.

До кінця листопада очікують ще 50 тисяч доз. Проте часу на вакцинацію обмаль - усього місяць. Перші спалахи грипу прогнозують у січні.

Все про грип, що насувається, читайте в інтерв'ю завідувача Центру грипу і ГРВІ МОЗ Тетяни Дихановської для ТСН.ua

Кореспондент ТСН Алла Хоцянівська

грип в Україні, інфографіка

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: