ЗМІ повідомили, коли почнеться сьома хвиля мобілізації

У зоні АТО необхідно поміняти 40 тис. осіб, призваних під час четвертої хвилі.  

В Міністерстві оборони практично прийняли рішення про проведення сьомої хвилі часткової мобілізації.

Про це повідомляє видання "Апостроф" з посиланням на джерело в Міністерстві оборони.

"Ймовірність того, що сьома хвиля буде - дуже велика. У будь-якому випадку нам необхідно поміняти 40 тис. осіб, покликаних під час четвертої хвилі у січні-квітні минулого року", - зазначив співрозмовник видання.

За його словами, з цієї кількості до 20 тис. людей планується залучити на короткострокові контракти строком до півроку.

"Це будуть люди, які були раніше мобілізовані і вже отримали певну військову спеціальність. Зараз ми проводимо роботу з військкомами, щоб вони залучали таких людей на службу. Інша ж частина - приблизно 20-25 тис. людей, будуть призвані", - розповіло джерело, додавши, що наразі військкомати з'ясовують, яка кількість військовозобов'язаних має право на відстрочку за станом здоров'я, сімейним станом, або за іншими, передбаченими законом, обставинами.

Система підготовки мобілізованих буде змінена для того, щоб не заповнювати військові частини "гарматним м'ясом".

"Рядові будуть призиватися в одні навчальні центри, сержанти — в інші, а офіцери будуть направлятися на курси підготовки при вищих військових навчальних закладах. Кожна військова частина повинна визначитися з конкретною кількістю спеціалістів, які потребують заміни. Згідно з рознарядкою, люди будуть направлені у визначені бригади, де пройдуть коротке бойове злагодження, щоб якомога швидше влитися в колектив", — пояснив співробітник військового відомства.

За його словами, під час сьомої хвилі будуть призиватися представники винятково військових спеціальностей: інженери, танкісти, артилеристи, механіки-водії, оператори-навідники. Вони повинні опинитися у військах приблизно у квітні-травні для того, щоб вчасно змінити своїх попередників з четвертої хвилі.

Відповідно, сьома хвиля мобілізації почнеться в кінці лютого — початку березня і триватиме близько двох місяців. До цього часу військові будуть з'ясовувати потребу військ у фахівцях.

"Але якщо ситуація на фронті загостриться — терміни підготовки мобілізованих можуть незначно зрости", — уточнило джерело в Міноборони.

Раніше президент Петро Порошенко заявив, що внесе у Верховну Раду проект закону про оголошення чергової хвилі мобілізації після відповідного звернення Генерального штабу Збройних сил.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: