В БЮТ хочуть заборонити благодійність під час виборів

Дата публікації
Перегляди
2155
Поділитись:
WhatsApp
Viber
В БЮТ хочуть заборонити благодійність під час виборів

В опозиції запропонували заборонити благодійність на час виборів / Фото: Фото EPA/UPG

"Мета закону - ввести правовий механізм запобігання підкупу виборців", - заявили в опозиції.

У фракції " БЮТ-Батьківщина" запропонували припиняти діяльність благодійних фондів на час виборчої кампанії. На думку опозиціонерів, це допоможе уникнути непрямого підкупу виборців, пише "Комерсант-Україна".

Як повідомляє видання, поправки до ст. 74 закону україни "Про вибори народних депутатів" віце спікер Микола Томенко і заступник голови парламентської фракції БЮТ-Батьківщина" Сергій Сас зареєстрували в кінці минулого тижня.

"Мета закону - ввести правовий механізм запобігання підкупу виборців",- заявили в прес-службі Томенка.

Автори документа запропонували доповнити список обмежень, встановлених на час виборчої кампанії, ще одним пунктом: "Від початку виборчого процесу до дня голосування забороняється здійснення благодійної діяльності у вигляді надання матеріальної допомоги фізичним особам-громадянам України".

Заступник голови комітету Ради з питань державного будівництва і місцевого самоврядування Юрій Ключковський (НУ-НС) нагадав, що в законі про вибори вже є заборона на надання матеріальної допомоги, але вона поширюється виключно на кандидатів у депутати. "Законопроект Миколи Томенка і Сергія Саса спірний, не можна боротися з підкупом, повністю забороняючи благодійність - а якщо мова йде про надання допомоги хворій людині?"- зазначив Ключковський.

У благодійних організаціях у свою чергу побоюються, що у разі ухвалення документа їх робота ускладниться. "Не повинно бути закону, який би заборонив нам відправити дитину на операцію за кордон, якщо це необхідно!" - обурився голова правління Українського дитячого фонду милосердя Анатолій Богдан.

Автори документа визнали, що готові обговорювати свою ініціативу. "Ми ще думаємо, як розділити в законі фонди, які займаються цією благодійністю, і ті, які відкриті спеціально для підкупу виборців. Наша мета - не заборонити благодійність, а заборонити, в тому числі, іменні фонди кандидатів у депутати",- пояснив Сас.

Представники опозиції підтримали законопроект своїх колег. "Те, що люди стають депутатами за гроші - це біда українських виборів! Про проблему треба говорити, і парламентська більшість нікуди не подінеться - їм доведеться прийняти закон",- заявила перший заступник голови комітету ВР з питань державного будівництва і місцевого самоврядування Ольга Боднар (БЮТ).

У Партії регіонів в свою чергу запевнили, що шансів на ухвалення цього документа немає. "Відмовитися від благодійності, нехай навіть заради виборчої кампанії - це було б дуже жорстоко по відношенню до людей, які цього потребують. Ми однозначно не будемо за нього голосувати",- запевнив перший заступник голови фракції Партії регіонів Михайло Чечетов.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Рішення Верховної Ради
Дата публікації
Перегляди
2155
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація