Бойовики "ДНР" захопили завод російської компанії у Донецьку

Терористи ввели на підприємстві свою адміністрацію і поставили умови для повернення заводу  власнику.

Бойовики угруповання "ДНР" захопили Донецький електрометалургійний завод (ДЕМЗ), який належить російській гірничодобувній і металургійній компанії "Мечел".

Про це йдеться в прес-релізі компанії, передають "Новини Донбасу".

В "Мечел" повідомили, що отримали повідомлення від бойовиків те, що ДЕМЗ тепер керує людина від "ДНР" і надалі підприємство планують перейменувати в "Юзівський металургійний завод".

Російська компанія зазначила, що є ризик "втратити контроль над будь-якою майбутньою виробничоюї і комерційною діяльністю ДЕМЗ".

"Мечел" здійснює юридичну експертизу ситуації, що склалася, і у разі необхідності вживатиме всіх заходів для захисту своїх прав та інтересів у встановленому законом порядку", - йдеться в повідомленні прес-служби.

Один з ватажків угруповання "ДНР" Олексій Грановський заявив, що організація поверне завод власнику, якщо "Мечел" відновить роботу і виплатить борги по зарплаті перед працівниками (за даними бойовиків, це 16 млн рублів).

Крім того, бойовики вимагають погасити всі витрати, які пішли на запуск заводу. Також їм потрібні гарантійні зобов'язання, що компанія забезпечить роботою той же колектив в кількості 700 осіб, і що забезпечить підприємство стабільною роботою. Грановський додав, що на запуск підприємства відведено три-чотири місяці.

Зазначимо, що ДЕМЗ був зупинений у 2012 році, потім "Мечел" створила повний резерв під знецінення ДЕМЗ за підсумками 2013-2014 рр. У компанії відзначають, що ситуація істотно не вплине на її фінансові результати.

Раніше російське видання Газета.ru з посиланням на джерела серед сепаратистів повідомило про те, що "влада ДНР" вирішила оголосити своєю власністю українське майно.

"Закон оголошує власністю "ДНР" все майно держави Україна на її території аж до Донецької залізниці, а також всі підприємства, банки та організації, де держава Україна мала свою частку. Крім того, закон визначає порядок націоналізації технологічних комплексів, які мають стратегічне та оборонне значення для ДНР", - пише видання.

Зазначається, що до переліку "націоналізованих" можуть потрапити всі підприємства, які не зареєструвались у бойовиків.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: