Координатор ОБСЄ у Донецьку відвідав полонених та "обіймався" з окупантами – Геращенко

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

На таку поведінку гостро відреагували родичі українців, захоплених терористами.

Координатор ОБСЄ у гуманітарній групі Тоні Фріш відвідав окупований Донецьк де зустрівся із частиною українських заручників і на камери російських журналістів обнімався з представниками окупаціної "влади". Про це заявила уповноважена з мирного врегулювання конфлікту в Донецькій і Луганській областях Ірина Геращенко.

За її словами, Фріш побачився з чотирма українськими військовими, які вже чотири роки перебувають у полоні терористів. Окрім цього, бойовики показали йому ще двох цивільних, яких незаконно утримують окупанти.

"За нашою попередньою інформацією, Фріш так і не зустрівся з іншими заручниками, на відвідинах яких українська сторона наполягала в Мінську, зокрема, й зі Станіславом Асєєвим. Загалом, йому дали можливість побачити лише третину з тих, чиї прізвища були в нашому списку з вимогою їх провідати", - написала Геращенко на своїй сторінці у соцмережі Facebook.

В ці дні координатор ОБСЄ в гуманітарній групі посол Тоні Фріш відвідав окупований Донецьк, де , за нашою попередньою...

Опубліковано Iryna Gerashchenko Пʼятниця, 5 квітня 2019 р.

Вона наголосила, що на всіх останніх зустрічах у Мінську українська сторона гостро ставила питання про заборону телефонних дзвінків заручникам і фактичну заборону на листування з ними. Родичі заручників звернулися з цим питанням до Фріша. Представник ОБСЄ, за попередньою інформацією, передав листи лише Міжнародному комітету Червоного хреста. А тому Україна хоче знати, чи отримали заручники звістки від рідних.

"На російських і сепаратистських сайтах вийшли сюжети про відвідини послом Фрішем окупованих територій, в яких він тепло обнімається з представниками маріонеткової окупаційної "влади". Ці кадри вже викликали гостру емоційну реакцію і обурення колишніх заручників і родин заручників, як, свого часу, кадри теплих обійм іншого представника СММ ОБСЄ з бойовиками, які привезли тіло вбитого українського солдата", - відзначила Геращенко.

Вона додала, що українська сторона у Мінську буде змушена звернути увагу посла Фріша на те, що його зустрічі в окупованому РФ Донецьку не були приватними, а тому від представника ОБСЄ чекають допомоги, а не "обіймів" з окупантами.

"Вважаю, що задекларована неупередженість і рівновіддаленість представників ОБСЄ вимагає від них більш стриманої публічної поведінки з незаконною "владою" Донбасу", - додала вона.

Геращенко підсумувала, що українська сторона залишає за собою право на дзеркальні умови відвідин координатором ОБСЄ пенітенціарних закладів та дзеркальний дозвіл зустрічей з людьми, заявленими в списках запрошеними окупантами з РФ представниками ОРДЛО.

Нагадаємо, раніше Геращенко заявляла, що російська влада блокує звільнення україських заручників та чекає на зміну влади в Україні. Українська сторона, натомість, наполягає, що питання безпеки на Донбасі і звільнення заручників не повинні чекати квітня. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції